Kvelertak zagrają w Polsce


2013.01.03

opublikował:

Kvelertak zagrają w Polsce

Agencja Go Ahead z przyjemnością potwierdza, że 26 marca 2013 roku w Warszawie (Hydrozagadka) wystąpi zespół Kvelertak!

Kvelertak to jedna z najważniejszych współczesnych formacji norweskich, okrzyknięta w swoim kraju mianem najlepszego norweskiego debiutu wszech czasów oraz najlepszego norweskiego zespołu od czasów kariery legendarnej grupy A-Ha.

Grupa powstała w roku 2007, kiedy to grono przyjaciół postanowiło nagrać debiutanckie demo zatytułowane „Westcoast Holocaust”. Moment ten rozpoczął etap rozlicznych koncertów kapeli, prób zmontowania stałego składu zespołu, a przede wszystkim przygotowania pełnego materiału na pierwszy długogrający album.

Efektem ciężkiej pracy stała się debiutancka płyta zatytułowana po prostu „Kvelertak”, mająca swoją premierę w roku 2010. Album charakteryzuje oryginalne współbrzmienie energicznego, nieokrzesanego rock and rolla, black metalu oraz punka. W przeciwieństwie do innych kapel, reprezentujących ciężkie brzmienia, Kvelertak wykonują wszystkie swoje utwory w języku ojczystym, nawiązując w swoich tekstach do mitologii nordyckiej, co nadaje ich utworom wyjątkowego charakteru. Debiutancki „Kvelertak” bardzo szybko okazał się muzycznym strzałem w dziesiątkę, otrzymując wiele pozytywnych recenzji w tak prestiżowych czasopismach, jak m.in. Hammer, Terorizer czy Kerrang!

Na 4 marca 2013 roku zaplanowana jest premiera drugiego albumu zespołu – „Meir”. Muzycy przekonują, że krążek ma przede wszystkim zaskakiwać, w związku z czym ma być sporą niespodzianką zarówno dla fanów jak i prasy, ze względu na ogromną różnorodność zaprezentowanego na nim materiału. Album jest jednocześnie cięższy i bardziej przebojowy od debiutu.

KUP BILET:


Polecane

Share This