Kvelertak zapowiedzieli nową płytę. Singiel już w sieci


2016.03.15

opublikował:

Kvelertak zapowiedzieli nową płytę. Singiel już w sieci

Ponad trzyletnie oczekiwanie na trzeci album wspaniałych Norwegów z Kvelertak zakończy się 13 maja 2016 roku. Tego dnia premierę będzie mieć album „Nattesferd”. W sieci już można posłuchać pierwszej promującej go piosenki. Norweski sekstet udostępnił kompozycję „1985”.

Jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało, zapewniam, że to nasza najlepsza płyta. Szeroki wachlarz riffów, połączony z wszystkim co najlepsze, a znajduje się pomiędzy klasycznym rockiem a heavy metalem. Starzy i nowi fani będą wniebowzięci – zapewnia wokalista kapeli, Erlend Hjelvik.

Piosenki na album „Nattesferd” Kvelertak nagrał w Oslo. Muzycy sami wyprodukowali materiał, miksy powierzając Nickowi Terry`emu (m.in. Turbonegro, The Libertines). To pierwsza płyta całkowicie nagrana w ojczyźnie Kvelertak. Jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów 2016 roku, choćby przez czytelników „Rolling Stone`a” i serwisów Stereogum oraz Consequence Of Sound.

Poprzednia płyta Kvelertak to „Meir” z 2013 roku, która znalazła się w ścisłej czołówce rocznych podsumowań „Rolling Stone`a”, „SPIN”, Stereogum, magazynu „Revolver”. W Norwegii zdobyła szczyt notowań albumów.

Kvelertak zadebiutował w 2010 roku wspaniałym, imiennym albumem, za który otrzymali dwa norweskie odpowiedniki Grammy (Spellemannprisen; jako najlepszy debiutant i najlepszy wykonawca rockowy). Muzyka formacji to wybuchowa mieszanka rocka, hard core`a, black metalu i punka, którą sami twórcy określili black`n`rollem.

Polecane

Share This