Kwiat Jabłoni nadaje nowe życie klasykowi Eldo


2020.08.03

opublikował:

Kwiat Jabłoni nadaje nowe życie klasykowi Eldo

Kolejnym zespołem, który wziął na swój warsztat jeden z hip-hopowych klasyków, jest Kwiat Jabłoni. Najnowszy singiel projektu Lech Music: Festiwale Inaczej to aranżacja piosenki „Miasto Słońca” z albumu „Chi” autorstwa Eldo, przygotowana przez rewelację ostatnich miesięcy na polskiej scenie muzycznej – Kwiat Jabłoni. Wersja Kasi i Jacka, wzbogacona o wrażliwość duetu i przebojową aranżację, to kolejna udana próba wykonania miejskiego hymnu w sposób, który wprowadza nas w wakacyjny, festiwalowy klimat i na pewno tak samo świetnie wybrzmi na dużej scenie, jak 
i w gronie najbliższych znajomych na wspólnym, spontanicznym wyjeździe.

To nie pierwszy raz, kiedy klasyki rapera na warsztat biorą inni muzycy. Eldo to jedna z najbardziej lirycznych postaci polskiego hip-hopu. Jego teksty doceniają nie tylko fani gatunku, ale też i sami artyści, zaangażowani m.in. w projekt Albo Inaczej, którzy nieraz podejmowali się interpretacji stworzonych przez niego singli. Teraz do ich grona dołączył również Kwiat Jabłoni.

Lato w mieście to czas pełen muzyki, słońca i dobrej zabawy. To wszystko (i znacznie więcej) znalazło się w spektakularnej animacji, która towarzyszy singlowi i opowiada o zmierzaniu na miejski festiwal. Teledysk do utworu „Miasto Słońca” można już teraz obejrzeć w całości na stronie Lecha i YouTube Alkopoligamii. Utwór, za który odpowiada główny producent Albo Inaczej, Mariusz Obijalski, dostępny jest również na kanale Alkopoligamii i Spotify Albo Inaczej.

O PROJEKCIE

Lech Music: Festiwale Inaczej to nowy sposób na dostarczenie festiwalowych emocji w czasach bez festiwali. Projekt muzyczny realizowany wspólnie z wytwórnią Alkopoligamia, odpowiedzialną za koncept Albo Inaczej, czerpie z polskich festiwali muzycznych, których sponsorem jest Lech Premium (Pol’and’Rock Festival, Polish Hip-Hop Festival i FEST Festival). W najnowszej aktywacji realizowanej przez markę Lech Premium (Kompanii Piwowarskiej), bierze udział 10 polskich artystów, z których 5 wzięło na warsztat letnie klasyki polskiego hip-hopu, poddając je własnej, zaskakującej interpretacji. Przeplatając zróżnicowane style muzyczne, niektórzy z wokalistów postawili na popowe i alternatywne aranżacje hiphopowych kawałków, podczas kiedy inni sięgnęli do korzeni funku 
i rocka, aby dostarczyć słuchaczom mocnych muzycznych wrażeń.

Pięć nowych kawałków, które niejednemu miłośnikowi festiwali pomogą odtworzyć wakacyjne wspomnienia, publikowane są od 20 lipca na kanale Youtube Alkopoligamii, Spotify Albo Inaczej i na www.lech.pl. O tym kto został zaangażowany w projekt, słuchacze dowiadują się wraz z premierami singli i klipów video, przywodzących na myśl koncertowe szaleństwa. Wszystkie interpretacje nagrane przez czołowych polskich artystów zostaną wydane w formie kolekcjonerskiej płyty winylowej, którą już teraz można zamówić w sklepie Alkopoligamii jako preorder. Każdy zakupiony krążek Albo inaczej – Lech Music: Festiwale Inaczej, to również gwarantowane wsparcie fundacji WOŚP. Dodatkowo w ramach projektu Lech Music: Festiwale Inaczej, marka zorganizuje wyjątkowy koncert. Szczegóły planowanej akcji zostaną podane wkrótce na stronie www.lech.pl.

ALBO INACZEJ

Projekt, który stał się kultowy już od pierwszego singla. Niezwykłe połączenie klasyki polskiej estrady, współczesnej muzyki rozrywkowej i hip-hopu. Międzygatunkowe spotkanie kilku pokoleń Artystów, w trakcie którego legendarne rapowe nagrania zyskują zupełnie nowe interpretacje.

Do tworzenia muzyki można podchodzić w sposób tradycyjny, albo inaczej. Na przykład wtedy, gdy nagrania weteranów hip-hopu, m.i.n. Eldo, Pezeta czy Peji, wykonywane są przez czołowych artystów w historii polskiej sceny muzycznej – Ewę Bem, Felicjana Andrzejczaka, Andrzeja Dąbrowskiego czy ś.p Zbigniewa Wodeckiego. Albo jeszcze inaczej, kiedy „Czerwoną Sukienkę” Fisza śpiewa Justyna Święs z The Dumplings, a Natalia Nykiel reinterpretuje „Mogę wszystko” z repertuaru Sokoła. Jeżeli wymienimy kolejnych zaangażowanych, jak choćby Darię Zawiałow, Igora Walaszka z Bass Astral X Igo, Krzysztofa Zalewskiego czy ostatnio Muńka Staszczyka, nie sposób zaprzeczyć, że Albo Inaczej to przedsięwzięcie wyjątkowe na skale kraju.

Projekt realizowany przez wytwórnie Alkopoligamia.com, to jednak nie tylko międzypokoleniowe spotkania w studio, pod okiem dyrektora muzycznego Mariusza Obijalskiego. To także koncerty, które nierzadko są jedyną szansą usłyszenia klasyków polskiego hip-hopu na żywo. W oryginalnych wersjach, albo inaczej, w nowych aranżacjach. Studio Polskiego Radia im.Agnieszki Osieckiej, Teatr Studio (podczas RBMA Weekender), Fest Festiwal, Spring Break czy krakowski Rynek Główny (podczas nocy sylwestrowej) to tylko kilka miejsc, w których mogliśmy usłyszeć i zobaczyć projekt w wersji live.
Ukoronowaniem zainteresowania, które wywołuje Albo Inaczej wśród fanów, a także przedstawicieli branży muzycznej była nominacja drugiej odsłony projektu do nagrody Fryderyka w kategorii „ALBUM ROKU NOWE WYKONANIE”.

Kompania Piwowarska jest liderem polskiego rynku piwnego, z udziałem 37% (dane GUS, 2018). Firma zatrudnia ponad 2700 osób 
w swoich browarach i oddziałach w całej Polsce.

Polecane

Share This