Kwiat Jabłoni przerabia polski klasyk na potrzeby albumu z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Na nowej płycie pojawią się m.in. Natalia Kukulska, sanah, Miuosh i Igo.


2022.07.13

opublikował:

Kwiat Jabłoni przerabia polski klasyk na potrzeby albumu z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

fot. Karol Makurat / @tarakum_photography

W sieci pojawił się nowy singiel Kwiatu Jabłoni „Nie, nie, nie”. Cover T.Love zapowiada nowy album grupy nagrany z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na płycie pojawią się̨ artyści zaproszeni przez zespół: Igo, Jucho, Kasia Lins, Kuba Kawalec, Miuosh, Natalia Grosiak, Natalia Kukulska oraz Sanah, a także specjalnie stworzony na potrzeby projektu wyjątkowy skład muzyków. Album „Wolne serca” to dziesięć nowych aranżacji piosenek o wolności i jej przeżywaniu.

Dlaczego tekst „Nie, nie, nie” jest dla nas tak ważny? Ponieważ mówi, że nienawiść to uczucie prowadzące do zniewolenia. Znaczenie słów Muńka Staszczyka może umykać nam, gdy damy się wciągnąć tanecznemu nastrojowi utworu, ale są one głęboko emocjonalne, mocne i do bólu szczere, za co tak bardzo od lat cenimy ten ponadczasowy utwór T.Love’u. W obliczu trwającej inwazji Rosji na Ukrainę wybrzmiewa z podwójną siłą – komentują Kasia i Jacek Sienkiewiczowie.

Płyta ukaże się 22 lipca. Tego samego dnia o 20.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert Kwiatu Jabłoni i ich gości.

Polecane

Share This