Kyst zagra przed Mono w Warszawie i Poznaniu


2010.01.18

opublikował:

Kyst zagra przed Mono w Warszawie i Poznaniu

Zespół Kyst powstał w Norwegii a obecnie rezyduje w Polsce. Twórczość grupy oscyluje wokół folku, post-rocka i szeroko pojętej muzyki eksperymentalnej oraz improwizowanej, czerpiąc również inspirację z ruchu New Weird America. Sami muzycy nie lubią jednak ograniczać się do jednego gatunku, doceniając w muzyce wolność i stawiając przede wszystkim na przekaz emocjonalny. Kyst i Mono zagrają 1 kwietnia w Warszawie oraz 2 kwietnia w Poznaniu. Bilety już w sprzedaży !

MONO (Japonia)

support: KYST (Polska)

1.04 20:00 – Centralny Basen Artystyczny /  Warszawa

2.04 20:00 – Blue Note / Poznań

Bilety:

WARSZAWA: 35/40 pln

do nabycia na www.ebilet.pl

POZNAŃ: 30/35 pln

do nabycia: Rock Rong Luck, Blue Note oraz www.bilety24.pl

Kyst – zespół powstały w Norwegii a obecnie rezydujący w Polsce. Twórczość grupy oscyluje wokół folku, post-rocka i szeroko pojętej muzyki eksperymentalnej oraz improwizowanej, czerpiąc również inspirację z ruchu New Weird America. Sami muzycy nie lubią jednak ograniczać się do jednego gatunku, doceniając w muzyce wolność i stawiając przede wszystkim na przekaz emocjonalny.

Zespół oryginalnie składa się z 4 członków (Tobiasz Biliński, Adam Byczkowski, Marcin Turzyński, Jacek Rezner), jednak często skład zawęża się do duetu Biliński-Byczkowski, nieraz z udziałem uznanych osobistości polskiej sceny niezależnej (np. Maciej Cieślak, Tomasz Ziętek, Karolina Rec).

Kyst dał szereg koncertów w największych miastach Polski oraz za granicą (np. w Berlinie i w Pradze), występował również z amerykańskim zespołem Au, norweską artystką Silje Nes, kanadyjskim singer – songwriterem Oldseed oraz berlińską legendą muzyki eksperymentalnej F.S. Blummem. Tobiasz Biliński i Adam Byczkowski tworzą również z Michałem Bielą (Kristen, Ścianka) zespół Small Things, wystąpili takżez Kings of Caramel w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie .

Muzycy zespołu nie ograniczają się jedynie do tworzenia muzyki – Biliński i Byczkowski prowadzą własny label Gingerbread Records (w którym ukaże się m. in. debiutancka płyta Kyst) oraz działalność bookingową pod szyldem Gingerbread Booking (odpowiedzialny np. za trasę Au oraz berlińskiego multiinstrumentalisty Touchy Mob).

Na luty 2010 zaplanowana jest trasa promująca debiutancką płytę zespołu „Cotton Touch” – obejmować ona będzie Polskę, Czechy, Niemcy oraz Belgię. W maju grupa wyrusza w 10-dniową trasę po Wyspach Brytyjskich, a na początku września po krajach skandynawskich (Szwecja, Norwegia, Dania).

Tagi


Polecane

Share This