L.Stadt jedzie do Moskwy


2011.07.22

opublikował:

L.Stadt jedzie do Moskwy

Łódzka grupa powoli wyrasta na największy produkt eksportowy naszego kraju. Koncertują w całej Europie. Swoją publikę mają również w Ameryce, w planach mają Belgrad a teraz zamierzają podbić Moskę. Ich muzyka jest wyjątkowo melodyjna i energetyczna, a grupa nieustannie zaskakuje publiczność nietypowymi kombinacjami dźwięków i mocnym brzmieniem. Czy podbiją serca Rosjan?

– Mamy taką nadzieję. Cieszymy się bardzo, z tego występu. W ciągu paru miesięcy mamy okazję zaobserwować dwa skrajne bieguny przemysłu muzycznego a geograficznie dwa odległe światy, choć z podobną manią wielkości. Byliśmy w USA i Kanadzie – teraz Moskwa – to daje ogromną paletę inspiracji. Mamy nadzieję że zaowocuje to w przyszłości i wrócimy do Rosji jeszcze nie raz – mówi Łukasz Lach, lider zespołu.

Afisza Piknik to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Moskwie. Ten jednodniowy festiwal organizowany jest od 2004 roku pod patronatem magazynu Afisza, a w tym roku jego honorowym gościem będzie Polska. Wyjazd w całości organizuje  Instytut Adama Mickiewicza.

***

L.stadt poznali się w 2003 r. w Strasburgu podczas unijnego projektu wymiany muzyków. W tym samym roku wystąpili na łódzkim festiwalu Camerimage i wtedy na dobre rozpoczęła się ich muzyczna droga. Dotychczas wydali dwa albumy. Do produkcji nad ostatnim namówili słynnego amerykańskiego producenta Mikaela Counta (w CV ma m.in. DJ Shadowa, Radiohead, Johnam Cale`a i New Order).  Ponadto ich muzyka wsparła spektakl „Yotam” łódzkiego Teatru Nowego, a utwór „Fagot Eyes” znalazł się na ścieżce do filmu „Aleja Gówniarzy”. Mieszanka dobrych tekstów, oryginalny surf – rockowy styl dowodzi, że jest to jedna z najciekawszych młodych grup w Polsce. A ich piosenki porównywane są do nagrań Velvet Underground, Coldplay czy Radiohead.

Polecane

Share This