L.U.C.: „W pierwszych latach słychać było u mnie inspiracje Paktofoniką. Długo zajęło mi wypracowanie własnego stylu”


2022.11.03

opublikował:

L.U.C.: „W pierwszych latach słychać było u mnie inspiracje Paktofoniką. Długo zajęło mi wypracowanie własnego stylu”

fot. P. Tarasewicz

Od ostatniej wizyty L.U.C.-a w naszej redakcji minęło już ponad pięć lat. Sporo się w tym czasie zmieniło – przede wszystkim artysta został ojcem, co wpłynęło na jego sposób postrzegania świata, zmianę podejścia do pracy, ale także do pieniędzy. W nowym odcinku 1 NA 1 L.U.C. otwarcie mówi o tym, że powiększenie rodziny zmieniło jego podejście do propozycji muzyczno-biznesowych. Przede wszystkim jednak skupiamy się na „Dialogu 2”, czyli nadchodzącej płycie artysty nagranej wspólnie z Rebel Babel Ensemble. Nowa płyta Łukasza trafi na rynek już 9 listopada. Póki co możecie ją zamawiać na tej stronie.

Jednym z singli promujących „Dialog 2” jest „Dom sąsiedni”. Ten poetycki, melorecytowany duet Łukasza Rostkowskiego z Renatą Przemyk jest metaforyczną refleksją na temat wojny, pokoju i miłości zarówno w aspekcie geopolitycznym, jak i rodzinnym oraz partnerskim. Choć nadchodząca płyta będzie jednym z pierwszych albumów hip-hopowych opartych na samplach z lat ‘20 i ‘30, to wyjątkowo temu kołysankowemu singlowi, jak to bywa w przypadku L.U.C. daleko już do hip-hopu, a bliżej do Przeglądu Piosenki Aktorskiej, z którym oboje artyści są zresztą związani.

W nawiązaniu do otaczającej nas współczesności teledysk do utworu „Dom sąsiedni” nakręcony został w cyrku Wictoria, w którym planowane są także koncerty związane z albumem „Dialog 2”.

Polecane

Share This