Lacrimosa kolejną gwiazdą Seven Festival


2010.05.17

opublikował:

Lacrimosa kolejną gwiazdą Seven Festival

Świętująca właśnie dwudziestolecie istnienia Lacrimosa – europejska legenda gotyku i dark wave będzie sobotnią gwiazdą podczas Seven Sestival 2010.

Na czele niemiecko-fińskiego zespołu, który obecnie rezyduje w Szwajcarii stoją charyzmatyczny kompozytor i wokalista Tilo Wolff oraz śpiewająca kontraltem Anne Nurmi. Ta, ciesząca się dużym zainteresowaniem w Polsce grupa wydała kilkanaście płyt i koncertowała na całym świecie. Do Polski przyjedzie w sześcioosobowym składzie na jeden koncert do Węgorzewa.

Jednym z najważniejszych albumów w historii działalności zespołu jest koncept album o upadającej miłości i wierze w jej odrodzenie – „Eloida”, nagrany m.in. z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną. Przygotowaną z dużym rozmachem gotycko-metalową operę w trzech aktach stworzyło ponad 180 osób!

Lacromosa właśnie wydała dwupłytowy album – „Schattenspiel”, który zawiera niepublikowane dotąd nagrania z całego okresu działalności grupy i dwa premierowe utwory. To prezent dla fanów z okazji dwóch dekad działalności grupy.

Seven Festival odbędzie się w dniach 8 – 11 lipca 2010 w Węgorzewie. W tegorocznej edycji wystąpią m.in. Sepultura, The Legendary Pink Dots, a także polskie rockowe gwiazdy Hey, Coma, Closterkeller. Dla fanów ciężkiego rocka zagrają Vader i Hunter. Pierwszy raz w Węgorzewie zagra Lipali. W hołdzie Joy Division specjalny program przygotuje supergrupa Heart & Soul, złożona z gwiazd alternatywnego rocka. Ponadto pojawią się Strange Attractor, Tides From Nebula, California Stories Uncovered, Klimt, Hurt, Sztywny Pal Azji i Koniec Świata.

cgm on
Facebook

Polecane

Share This