Ladytron, Katy B i SebastiAn na Burn Selector Festival


2011.03.25

opublikował:

Ladytron, Katy B i SebastiAn na Burn Selector Festival

Ladytron

Choć muzycznym symbolem Liverpoolu na wieki pozostaną The Beatles nie wolno zapominać o innych istotnych zespołach które dało nam to portowe miasto. Jednym z nich jest Ladytron, który już w czerwcu zagości na krakowskich Błoniach w ramach Selector Festival 2011.

Ladytron powstali pod koniec XX wieku, ale dopiero w połowie minionej dekady, wraz z przejściem do dużej wytwórni, doczekali się prawdziwego sukcesu. Okazał się nim album  „Witching Hour”, z pierwszym międzynarodowym przebojem zespołu „Destroy Everything You Touch”.  Naturalną konsekwencją popularności była gigantyczna światowa trasa koncertowa a także rola supportu przed koncertami Nine Inch Nails, gdzie Ladytron występowali na wyraźną prośbę Trenta Reznora. Wydany 3 lata temu „Velocifero” to potwierdzenie wysokiej klasy grupy i ciąg dalszy eksplorowania bardziej przebojowych obszarów electro i synthpopu.

 

Do Krakowa Ladytron przyjadą z ukazującą się na dniach składanką singli „Best Of 00-10” ale także z premierowym materiałem, który pod tytułem „Gravity The Seducer” pojawi się w sklepach w drugiej połowie roku.

Katy B

Każdy gatunek muzyczny musi mieć swoją królową, lub co najmniej  księżniczkę. Także coraz popularniejsza, ale jednak zdominowana przez mężczyzn scena dubstep/UK Funky potrzebowała damskiego pierwiastka. Wydaje się, że idealnie do tej roli nadaje się 21-letnia Kathleen Brien, która pod pseudonimem Katy B pojawi się na Burn Selector Festival 2011.

Jeszcze rok temu o jej muzycznych fascynacjach wiedzieli tylko bywalcy undergroundowych  londyńskich imprez oraz koledzy z prestiżowej uczelni muzycznej BRIT School, której Katy jest absolwentką. Dziś to wschodząca gwiazda brytyjskiej elektroniki, z niezwykle charakterystycznym głosem. Głosem, który zdążył zafascynować dwa producenckie składy – The Count & Sinden oraz Magnetic Man.  Ci pierwsi poprosili ją o wokal w utworze na debiutanckim albumie „Mega Mega Mega”,  u tych drugich zaśpiewała w przeboju „Perfect Stranger”, który znajdzie się także na debiutanckim albumie Katy B.

Współpraca ze wspomnianymi Magnetic Man zaowocowała solowymi nagraniami artystki produkowanymi przez Bengę –  1/3  składu Magneticów.  Ostatnie miesiące to triumfalny pochód Katy B przez anteny rozgłośni radiowych z kawałkami „On A Mission” i „Lights On” z gościnnym udziałem Ms. Dynamite oraz praca nad pierwszą płytą. Premiera 4 kwietnia, dwa miesiące przed występem Katy B na Selector Festival.

SebastiAn

Reprezentanci wytwórni Ed Banger to stali goście Selector Festival. Do Dj Mehdi, Busy P i Uffie dołączy w tym roku SebastiAn.

Ten 30-letni dj i producent zasłynął remixem Daft Punk  i szybko wyrobił sobie markę na francuskiej scenie elektronicznej.  Równolegle z remixami SebastiAn pracował nad własnymi produkcjami, z których najsłynniejszą jest wydana latem 2006 roku „Ross Ross Ross EP”.

Absolutnym klasykiem stał się remix „Killing In The Name”  Rage Against The Machine, który SebastiAn wypuścił w 2007 roku, a jeśli dorzucimy do tego współpracę z Bloc Party, Klaxons i Uffie oraz skomponowanie muzyki do filmu Romain`a Gavras`a „Noutre Jour Viendera”, rysuje nam się obraz jednego z najbardziej oczekiwanych artystów którzy rozdają karty we współczesnej tanecznej elektronice.

Artysta od samego początku związany jest z wytwórnią Ed Banger, i to jej nakładem ukaże się wkrótce jego długo oczekiwany debiutancki album pt. „Total”.

Polecane

Share This