Łajzol i asthma lecą wysoko w singlu „Jak bocian”


2022.02.16

opublikował:

Łajzol i asthma lecą wysoko w singlu „Jak bocian”

fot. mat. pras.

Szeroka perspektywa i szybki ogląd sytuacji jak z bocianiego gniazda. W najnowszym singlu promującym “Łajzol Serious” reprezentant JWP/BC kreśli swój artystyczny manifest, a lekkie pióro i rzucane w lot follow-upy pozwalają mu wprost szybować po świeżym, choć staroszkolnym bicie Returnersów.

“Jak bocian” to trzecia odsłona wyczekiwanego solowego debiutu “Łajzol Serious”, który 18 marca wyda wytwórnia 2020. Preorder krążka – wraz z albumowym merchem – jest wciąż dostępny na tej stronie.

W cykliczny lot nad bocianim gniazdem Łajzol zabrał asthmę oraz DJ-a Falcon1, a o muzykę zatroszczył się przeżywający twórczy renesans duet The Returners. Moc metafor i punchline’ów trwa więc od pierwszej do ostatniej sekundy, a każdy z artystów mógł rozwinął skrzydła bez skrępowania. Kto dobrze zna twórczość duetu Jetlagz ten w lot zrozumie klimat i retorykę, jakimi posłużył się Łajzol.

Po wielu latach bardzo płodnej i efektownej działalności w ramach kolektywów JWPBC i Jetlagz, Łajzol ukończył wreszcie prace nad solowym debiutem. Jak podkreśla sam artysta zatytułowany przewrotnie “Łajzol Serious” to najdojrzalszy i najbardziej przemyślany album w jego dorobku. Trzeci przedsmak zróżnicowanej, słodko-gorzkiej zawartości krążka wyreżyserował Oskar Machalski.

Polecane

Share This