Lamb na FreeFormFestival


2011.09.09

opublikował:

Lamb na FreeFormFestival

Z przykrością informujemy, że z powodu odwołania jesiennych koncertów w Europie Kele odwołał swój występ na FreeFormFestival. W związku z tym, zmianie ulega data występu The Streets, którzy wystąpią w sobotę, 15 października! Miejsce The Streets w piątkowym line-upie zajmie zespół Lamb.

Osoby, które zakupiły bilety jednodniowe na piątkowy koncert The Streets lub sobotni Kele, mogą je wymieniać na bilet jednodniowy na inny dzień lub za dopłatą 45 zł na karnet dwudniowy. Istnieje też możliwość dokonania zwrotu biletu jednodniowego. Wszystkie osoby zainteresowane zamianą biletów lub zwrotem, prosimy o kontakt mailowy na adres biuro@goodmusic.pl, fizyczna wymian biletów, po uzyskaniu potwierdzenia mailowego z Good Music nastąpi w kasie festiwalu, w dniu imprez. Akcja wymian i zwrotów dotyczy jedyne biletów zakupionych do 8 września włącznie!

Pełne line-up oraz wszystkie informację na www.freeformfestival.pl

***

Lamb to legendarny i kultowy brytyjski duet, wyrosły na stylistyce bristol sound i trip hopu. Obok Massive Attack, Portishead i Hooverphonic  – Lamb udowadnia, iż muzyka elektroniczna może mieć romantyczną twarz. Charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów – Lou Rhodes oraz producent i multinstrumentalista Andy Barlow, stworzyli niepowtarzalny styl łączący liryczną wokalistykę z ambientowymi, trip-hopowo jazzowymi pulsacjami. Ich niezwykłe produkcje oscylują pomiędzy lirycznymi, ambientowymi balladami, mrocznych trip hopem, aż po drapieżny i nerwowy drum’n’bass. 

Mają swym koncie 5 albumów i 3 kompilacje, na których pojawiły się kultowe już dziś utwory jak: Gabriel, Górecki, Heaven, Angelica, Lullaby , Cottonwool czy God Bless. W 2004 roku  duet oficjalnie zawiesił swoją działalność, zaś jego twórcy skoncentrowali się na własnych, solowych projektach. Ostatni wspólny koncert Barlow i Rhodes zagrali w amsterdamskim klubie Paradiso we wrześniu 2004. Pamiętny występ został zarejestrowany na potrzeby płyty DVD, która nigdy się nie ukazała. Na początku 2009 roku świat obiegła sensacyjna wiadomość o wznowieniu działalności koncertowej duetu. W ramach trasy w 2009 zespół po raz pierwszy odwiedził Polskę i zagrał pamiętny koncert w warszawskim Palladium.

Ogromny sukces trasy koncertowej zachęcił duet do powrotu do studia i pracy nad swoim piątym studyjnym albumem. W tym roku ukazał się nowy krążek pt. 5. Po wyprzedanym koncercie na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, zespół ponownie zaprezentuje materiał z nowej płyty!

***

FreeFormFestival 2011

14 – 15 października 2011

Centrum Kultury Koneser

Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31Ceny biletów jednodniowych:

95 zł – do 15 września

110 zł – do dnia festiwalu

130 zł – w dniu festiwaluCeny karnetów dwudniowych:

140 zł – do 31 sierpnia

160 zł – do 30 września

180 zł – od 1 października

Polecane

Share This