Lana Del Rey prezentuje „Mariners Apartment Complex”


2018.09.13

opublikował:

Lana Del Rey prezentuje „Mariners Apartment Complex”

foto: mat. pras.

Kilka dni temu Lana Del Rey zapowiedziała, że wrzesień przyniesie jej dwie premierowe piosenki na pożegnanie lata. Pierwsza zatytułowana „Mariners Apartment Complex” jest już w sieci, na drugą – „Venice Bitch” – poczekamy do przyszłego wtorku. Oba premierowe nagrania trafią następcę „Lust for Life”. Lana szykuje krążek na 2019 rok.

Producentem „Mariners Apartment Complex” jest Jack Antonoff. Niedawne zdjęcie z producentem opublikowane przez Lanę w mediach społecznościowych, zostało odebrane przez fanów jako czytelny komunikat mówiący o rozpoczęciu prac nad nowym wydawnictwem. Jak widać, interpretacja okazała się słuszna.

 

Lana ulega presji

Lana Del Rey znalazła się niedawno pod presją związaną z zaplanowanym koncertem w Izraelu. Wokalistka miała być jedną z gwiazd pierwszej edycji Meteor Festivalu. Lanie, podobnie jak wcześniej m.in. Radiohead, Nickowi Cave’owi czy The Chemical Brothers zarzucono, że wybierając się do Izraela wyraża poparcie dla prowadzonej przez tamtejszy rząd polityki. Członkowie grupy Boycott, Divestment and Sanctions regularnie nawołują do kulturalnego bojkotu Izraela, powołując się na nieprzestrzeganie przez władze praw obywateli.

Wokalistka decydując się na występ w Tel Awiwie prosiła, by nie łączyć go z polityką. – Pragnę przypomnieć, że występ w Tel Awiwie nie ma wymiaru politycznego i nie jest wyrazem poparcia dla polityki rządu. Podobnie występy w Kalifornii nie oznaczają, że popieram – niejednokrotnie nieludzkie – działania ani naszego rządu, ani prezydenta, który otwarcie wyśmiewa niepełnosprawnych – argumentowała celnie Lana.

Mimo wszystko artystka uznała, że nie powinna wystąpić w przyszłym tygodniu w Izraelu. Wokalistka deklaruje, że chętnie zagra na Meteor Festivalu, ale nie w tym roku. Lana chce być fair zarówno dla mieszkańców Izraela i Palestyny, dlatego chce wystąpić także w Palestynie.

To dla mnie ważne, by móc wystąpić w obu miejscach – w Palestynie i w Izraelu, by móc traktować wszystkich moich fanów w równy sposób. Niestety, zorganizowanie obu wizyt w tak krótkim czasie było niemożliwe, dlatego przekładam występ na Meteor Festivalu do momentu, w którym będę mogła wystąpić zarówno izraelskich jak i palestyńskich fanów, a także w innych krajach tego regionu – napisała w opublikowanym na Twitterze oświadczeniu.

Polecane

Share This