Lars Ulrich wskazał ulubione okładki płyt Metalliki

I trzeba przyznać, że są to zaskakujące wybory.


2019.01.04

opublikował:

Lars Ulrich wskazał ulubione okładki płyt Metalliki

fot. P. Tarasewicz

Goszcząc w audycji The Pulse Of Radio Lars Ulrich został poproszony o wskazanie swojej ulubionej okładki płyty Metalliki. Perkusista zaskoczył swoim wyborem, ponieważ nie wybrał żadnej z ikonicznych ilustracji jak te zdobiące choćby “Master of Puppets” czy “…And Justice for All”, ale te z “Load” i “Reload”.

Mają niesamowite obrazy Andresa Serrano. Zawsze będą mieć specjalne miejsce w moim sercu. Uwielbiam go jako artystę i uwielbiam fakt, że widzieliśmy Serrano na okładkach dwóch naszych płyt. To prawdopodobnie moje ulubione okładki – przyznał Ulrich.

Zarówno “Load” jak i “Reload” wzbudziły kontrowersje wśród fanów nie tylko zmianą stylu muzycznego, ale również za sprawą okładek. “Load” ozdobił obraz pod wiele mówiącym tytułem “Sperma i krew III”. Serrano umieścił swoje nasienie i krew między dwiema płytkami pleksi. W podobny sposób powstała ilustracja z “Reload”, czyli “Mocz i krew XXVI”.

10 lat temu w wywiadzie dla “Classic Rock” frontman Metalliki James Hetfield przyznał, że nie jest fanem okładki “Load”. – Uwielbiam sztukę, ale taką, która ma szokować – wyjaśnił muzyk.

 

Polecane