Laureaci ubiegłorocznego Jarocina prezentują debiutancki singiel

Share Tweet Posłuchajcie „Beautiful”. Zwycięstwo w towarzyszącym ubiegłorocznemu festiwalowi w


2016.05.12

opublikował:

Laureaci ubiegłorocznego Jarocina prezentują debiutancki singiel

Posłuchajcie „Beautiful”.

Zwycięstwo w towarzyszącym ubiegłorocznemu festiwalowi w Jarocinie przeglądzie Rytmy Młodych otworzył muzykom Blue Deep Shorts drzwi do kariery. Grupa właśnie opublikowała debiutancki singiel „Beautiful”, za wydanie którego odpowiada Warner.

Grupę tworzą Dariusz Staciwa (wokal, pianino, gitara), Antoni Zgorzałek (gitara, chórki), Tomasz Miśkiewicz (bas) i Franciszek Zgorzałek (perkusja, chórki). Darek, Antek i Tomek poznali się w 2005 na korytarzu szkoły muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Po kilku latach do składu dołączył czternastoletni wówczas Franek, który porzucił grę na skrzypcach, żeby zasiąść za bębnami w zespole rockowym. Przez cały czas muzycy ciężko pracowali w swojej piwnicy gdzie powstawały kolejne piosenki. Równolegle zbierali doświadczenie na scenach warszawskich klubów i przywozili nagrody zdobyte na licznych konkursach w całej Polsce.

Pierwszych osiągnięć doczekali się w 2012 roku. Potencjał zespołu zauważył wtedy Paweł Krawczyk podczas konkursu T-Mobile Music. Wspólna praca z gitarzystą Hey utwierdziła ich w przekonaniu, że to zespół – czyli ludzie działający razem – jest nieskończonym źródłem energii i kreatywności.

Tuż przed największym sukcesem jakim było zwycięstwo Jarocińskich Rytmów Młodych 2015, zespół z powodzeniem przeprowadził akcję crowdfundingową, dzięki której powstał wielki, błękitny neon z nazwą grupy.

Polecane