Leash Eye wydadzą w Metal Mind Productions


2011.09.13

opublikował:

Leash Eye wydadzą w Metal Mind Productions

Po spektakularnej wygranej w konkursie Antyradia, Leash Eye wystąpił na tej samej scenie co Iron Maiden i Motorhead. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: „jesienią grupa pokaże więcej!”.

Leash Eye powstał jako zespół trójki przyjaciół grających dla własnej przyjemności. W pierwszym składzie znaleźli się: Mariusz ’’Karbi’’ Karbowski – perkusja, Marek ’’Marecki’’ Kowalski – gitara basowa, Sławek ’’Śmiechu’’ Osówniak – gitara oraz Arek ’’Opath’’ Gruszka – gitara, wokal.

W marcu 1999 zespół opuścił Sławek Osówniak i już bez jego udziału zarejestrowanych zostało pięć utworów, które znalazły się na promocyjnym CD. Za muzyczny cel zespół wybrał drogę, którą podążają grupy Alice in Chains, Soundgarden, Pearl Jam, Kyuss, Tool, Illusion, Spiritual Beggers.

Pod koniec 2002 roku, zespół opuszcza Karbi, a na jego następcę na stanowisku perkusisty wybrany zostaje Piotr Wojtkowski. Kilka miesięcy później do zespołu dołącza Sylwek ‘’Mały” Kostyra i w ten sposób Opath przestaje być prowadzącym wokalistą Leash Eye.

W 2003 roku pozycję wokalisty objął Sebb, którego charyzma sceniczna oraz wyjątkowe możliwości wokalne sprawiły, że Leash Eye wypłynął na szerokie wody i zaistniał na warszawskiej scenie rockowo-metalowej, nie zaniedbując oczywiście występów w całej Polsce. Za zmianą wokalisty poszła również zmiana muzyki prezentowanej przez zespół i w tej chwili Leash Eye to melodyjność hardrocka lat 70-tych okraszona ciężkimi, nowoczesnymi brzmieniami oraz klasycznym wokalem.

Jesienią 2009, za pośrednictwem wydawnictwa Metal Mundus światło dzienne ujrzała debiutancka płyta Leash Eye zatytułowana V.E.N.I, z gościnnym udziałem Michała Łapaja z Riverside na organach Hammonda. Płyta spotkała się z uznaniem krytyków i publiczności.

Rok 2010 to intensywna praca nad nowymi utworami mającymi znaleźć się na kolejnym długogrającym krążku grupy. Do zespołu na stałe zostaje przyjęty hammondzista Voltan i już z nim w składzie, w upalne wakacje nagrane zostają 2 utwory, które trafiają na singiel From Hell To Wyoming. Po wydaniu FHTW, który zapowiada następcę V.E.N.I, grupa wraca do pracy nad nowymi utworami.

Ostatecznie wybór pada na 10 z 13 przygotowanych wcześniej kompozycji i na początku 2011 zespół wszedł do Sound Division Studio w Warszawie, by wraz z Orionem z Behemoth w roli producenta oraz Heinrichem z Vesania jako inżynierem dźwięku, zarejestrować materiał na 2 płytę zatytułowaną V.I.D.I. Koniec prac studyjnych przypadł na sierpień 2011.

 Rok 2011 jest zdecydowanie najlepszym ze wszystkich lat działalności. Przynosi bowiem wygraną w konkursie Antyradia, w którym nagrodą jest występ na Sonisphere Festival u boku Motorhead i Iron Maiden oraz reprezentację Polski podczas Wacken Open Air, gdzie Leash Eye zaprezentował się jako zwycięzca polskiej edycji Wacken Metal Battle.

Polecane

Share This