Legenda polskiego punku powraca


2009.06.26

opublikował:

Legenda polskiego punku powraca

Zarówno Zielone Żabki jak i Ga-Ga – powstałe na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych – to ważne grupy w punkowym nurcie polskiej sceny muzycznej. Od kilku lat Smalec – lider i założyciel tych zespołów – wraz z kolegami, przyjąwszy nazwę Ga-Ga-Zielone Żabki, przemierza Polskę wzdłuż i wszerz grając koncerty, na których można usłyszeć najważniejsze utwory obu formacji. W tym składzie powstała nowa płyta… I już sama jej okładka mówi nam, że to pozycja nietuzinkowa…

Bezkompromisowość w warstwie tekstowej jak i muzycznej – oto punk 21 wieku, z pełnym szacunkiem dla „starej szkoły”. Muzyka GA-GA-ZŻ to mieszanka wybuchowa. Radykalne teksty, oprawione w crust`owy punk rock, melodyjne refreny, aż do reggaeowo-dubowego grania.

Warto zauważyć, że zespól jest producentem płyty. Do nagrania doszło we wnętrzach prawie opustoszałego, starego zamku na Pogórzu Sudeckim, zimowymi wieczorami i wiosennymi nocami początku roku 2009. Cała produkcja powstawała z myślą stworzenia muzyki alternatywnej bez oglądania się na współczesne trendy. Ta płyta to kolejna próba przełamania skostniałych schematów zarówno w tekstach, muzyce jak i w brzmieniu. Oto punk na całej linii.

W pierwszej chwili odnieść wrażenie że to zupełnie nowy zespól. Jest to efekt ciągłych poszukiwań i fascynacji dźwiękowych Smalca, który jest nicią wiążącą wszystkie te projekty i w ten sposób należy to rozpatrywać. „Trzeba wedrzeć się w mózgi” powiedzieli kiedyś chłopcy z Dezertera, w jednym ze swoich pierwszych wywiadów. Odnosi się wrażenie, że na krążku „Fakty i Fikcje”, GA-GA-ZŻ wypełniają te misję perfekcyjnie. Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto szuka nowych inspiracji w zbuntowanych dźwiękach. Premiera nakładem Lou&Rocked Boys przewidziana jest na sierpień 2009.

Więcej na: http://www.myspace.com/gagapunk

Polecane

Share This