Legendarna amerykańska wokalistka komentuje protesty kobiet w Polsce


2020.10.30

opublikował:

Legendarna amerykańska wokalistka komentuje protesty kobiet w Polsce

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

O sytuacji w Polsce rozpisują się media na całym świecie, nic więc dziwnego, że ustosunkowują się do niej także zagraniczne gwiazdy. W ostatnich dniach gest solidarności z Polkami pokazały m.in. Miley Cyrus i Dua Lipa, teraz robi to także Patti Smith. Jedna z największych, aktywnych nadal legend rocka nie ograniczyła się do udostępniania treści publikowanych na polskich profilach, ale pokusiła się także o krótki komentarz.

To jest gest symbol solidarności z polskimi kobietami, odważnie łączą się, wychodząc na ulicę i zwracając się do opresyjnego rządu – napisała artystka, publikując logo Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. – Wzywają przywódców, którzy cynicznie wykorzystują je jako pionki w swoim skorumpowanym politycznym turnieju. Protestują przeciwko erozji praw podstawowych praw człowieka. To gest solidarności z nimi. Ich obawy są naszymi obawami, upokorzenie i kpiny, których doświadczają zderzają się również z naszymi własnymi – dodała Patti Smith.

Wśród komentujących nie brak podziękowań od artystów z Polski. Na wpis autorki „Horses” zareagowali m.in. Sorry Boys, Fisz i Wojtek Mazolewski.

Sprawdź też: Dua Lipa jak Miley Cyrus wspiera polskie kobiety

Polecane

Share This