Legendarni D.I.T.C. wydali nowy album

Share Tweet W tym roku mija 16 lat, od kiedy


2016.11.02

opublikował:

Legendarni D.I.T.C. wydali nowy album

foto: mat. pras.

W tym roku mija 16 lat, od kiedy na rynku ukazał się pierwszy i jak dotąd jedyny wspólny album D.I.T.C. Rzecz jasna członkowie tego kolektywu – Fat Joe, Lord Finesse, Diamond D, A.G., Showbiz, O.C. i Buckwild – współpracowali ze sobą w różnych wariantach i przy różnych okazjach, ale jeśli chodzi o wydawnictwo sygnowane nazwą Diggin In The Crates, wydane właśnie „Sessions” jest dopiero drugim krążkiem z premierowym materiałem w dorobku tej doświadczonej grupy.

Jak można się zorientować po trackliście, pieczę nad całym projektem sprawują właściwie dwaj raperzy: O.C. i A.G. To oni pojawiają się tu najczęściej, solowo i w kooperacjach. Pozostałych członków D.I.T.C. oczywiście nie brakuje, tyle że występują rzadziej. Nie ma jedynie Big L’a, który został zamordowany w 1999 roku.

Jak brzmi „Sessions”? Klasycznie i w duchu lat 90. Ta charakterystyka powinna być wystarczającą zachętą do sprawdzenia krążka. W końcu kto ma przypominać o złotych latach rapu, jeśli nie ci, którzy w tych latach działali?

Polecane