Lekarz broni Piasecznego przed atakami: „Doczekaliśmy się szczepionki na koronawirusa, ale na głupotę jeszcze nie”


2021.03.25

opublikował:

Lekarz broni Piasecznego przed atakami: „Doczekaliśmy się szczepionki na koronawirusa, ale na głupotę jeszcze nie”

Lekarz Marek Posobkiewicz, wypowiedział się na temat hejtu, który pojawił się po tym, jak Andrzej Piaseczny zamieścił w sieci film ze szpitala, w którym ogłosił, że jest chory na COBID-19 i przechodzi go bardzo ciężko.

– Kochani, wolałbym się w tym stanie w ogóle nie pokazywać, ale wiem, że jest jeszcze wielu ludzi, którzy dosłownie mają w nosie to, co może się z nami wydarzyć. Też myślałem, że przejdę to wszystko spacerkiem, ale po dziesięciu dniach chorowania w domu musiałem się znaleźć tutaj. Bardzo przepraszam wszystkich, z którymi mieliśmy się spotkać na koncertach, ale to przecież wszystko wróci. Bądźcie zdrowi i trzymajcie się, bardzo proszę, zasad bezpieczeństwa i higieny. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy z pasją i zaangażowaniem się mną tutaj zajmują – mówił do fanów wokalista.

Viola Kołakowska, czołowa celebrytka-koronasceptyczka, nie wierzy ani w pandemię, ani tym bardziej w chorobę Piasecznego. Aktorka odniosła się do nagrania Piasecznego na Instagramie, pisząc:

– Cóż to jest za żenada. Kiepski aktor z ciebie Andrzej, naprawdę zły… Co to jest za obrzydliwa propaganda… Do czego się posuną? Co za to dostałeś?

Managerka wokalisty Julia Janicka ustosunkowała się do tych słów na swoim facebookowym profilu.

Nie znam pani Violi Kołakowskiej, ale widzę, że zna Andrzeja i wie kiedy gra, a kiedy choruje – cóż mogę powiedzieć: jeśli ktoś zna panią Violę – proszę jej przekazać po pierwsze życzenia, żeby ją to ominęło, po drugie drugie jednak więcej wiary w to, że ludzie są bardziej dobrzy niż źli, a po trzecie, że nie wszystko jest na sprzedaż i czasem robimy rzeczy, których normalnie byśmy nie zrobili, a zmieniamy swoje zasady, gdy jest potrzeba zwrócenia uwagi na coś ważnego, nie na siebie pani Violu, tylko na problem. Ale tak zachowują się ludzie spełnieni, z otwartymi głowami, pełni empatii, czego i pani Violi życzę – napisała Julita Janicka.

Viola Kołakowska nie zamierzała jednak odpuszczać i po krótkim śledztwie wywnioskowała, że nagranie wokalisty to chwyt marketingowy, mający pomóc mu w sprzedaży nowej płyty.

Sprytna promocja nowej płyty… Teraz na pewno dobrze się sprzeda. Tadam. Premiera płyty Piaska już wkrótce, bo 7 maja. Zapraszam – ironizowała w mediach społecznościowych Kołakowska.

W programie WP Newsroom Marek Posobkiewicz zachowanie aktorki podsumował w następujący sposób:

 – Byłem u Andrzeja Piasecznego w szpitalu. Jest rzeczywiście chory, pod wysokimi przepływami tlenu. Jeśli chodzi o takie komentarze sugerujące, że on udaje chorobę, to mogę powiedzieć tylko tyle – doczekaliśmy się szczepionki na koronawirusa, ale na głupotę jeszcze nie. Myślę, że wszystko będzie dobrze z Andrzejem Piasecznym. Robimy wszystko, co w naszej mocy, podobnie jak z innymi pacjentami, by jak najszybciej mogli wrócić do swoich domów (…) Andrzej Piaseczny jest leczony między innymi tlenoterapią wysokoprzepływową. W szczegóły leczenia pacjenta nie będę się wdawał, ale jeśli chodzi o standardowe leczenie zakażenia koronawirusem w sytuacji, kiedy dochodzi do zapalenia płuc, stosujemy antybiotyk, steryd, heparynę drobnocząsteczkową i leki przeciwwirusowe oraz duże dawki tlenu, żeby zabezpieczyć dobrze utlenowanie krwi – powiedział lekarz.

Polecane

Share This