LemON w sobotę w Stodole. Ostatni koncert trasy „Scralett”


2016.12.08

opublikował:

LemON w sobotę w Stodole. Ostatni koncert trasy „Scralett”

foto: mat. pras.

W najbliższą sobotę w stołecznej Stodole odbędzie się finałowy koncert trasy „Scarlett” grupy LemON. W roli supportu zobaczymy formację Kroki, która zadebiutowała w tym roku w barwach Kayaxu EP-ką „Stairs”. Bilety w cenach 65 / 85 pln są jeszcze dostępne na Eventim.pl.

Rozpiska godzinowa:

19:00 – otwarcie klubu

20:00 – Kroki

21:00 – LemON

Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach). Albumy „LemON”, „Scarlett”, „Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną.

Liderem zespołu jest Igor Herbut. Młodzieńcza charyzma Igora współistnieje na scenie z rzadko spotykaną wrażliwością artystyczną. Igor na koncertach brawurowo wykonuje drapieżne rockowe kompozycje, żeby za chwilę zasiąść przy pianinie i zaśpiewać intymną balladę. Jego łemkowskie korzenie można usłyszeć zarówno w nostalgicznych kompozycjach, jak i intrygujących wschodnich zaśpiewach. Warsztat wokalny, który zdobył śpiewając w cerkiewnych chórach, zespołach ludowych, a wreszcie na studiach jazzowych – pozwolił mu stworzyć styl, który jest nie do podrobienia. Nie boi się wyzwań i ma dystans do tego co robi. Teksty Igora, niezależnie czy te poważne, czy lekkie, czy to wykonywane w języku polskim czy łemkowskim, wyróżniają się jedną wspólną cechą: płyną prosto z serca i mają przesłanie.

Członkowie grupy pochodzą z różnych krańców Polski (od Dolnego Śląska, przez Podkarpacie, Lubelskie, Górny Śląsk po Lubuskie), ale przede wszystkim z różnorodnych muzycznych środowisk – od jazzu, przez garażowego rocka, po hip hop i r’n’b.

Albumy „Scarlett” i „Etiuda zimowa” zostały wyprodukowane samodzielnie przez Igora Herbuta i jego kolegów z zespołu: Piotrka „Rubensa” Rubika (gitary), Tomasza „Harry’ego” Waldowskiego (bębny), Piotra Kołacza (bas) i Piotra Walickiego (instrumenty klawiszowe). Zespół w niezmienionym składzie gra od ponad dwóch lat, przy tym sam komponuje i aranżuje swoje utwory. Niespożyta kreatywność muzyków sprawia, że nawet dobrze znane wszystkim przeboje – takie jak „Napraw”, „Będę z Tobą”, czy „Scarlett” – rozwijają się i ewoluują z każdym miesiącem wspólnego grania. A z każdym kolejnym utworem, który powstaje, LemON stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej.


Polecane

Share This