Lenny Kravitz w Polsce


2011.05.27

opublikował:

Lenny Kravitz w Polsce

Czterokrotny zdobywca nagrody GRAMMY Lenny Kravitz z dumą informuję, że jego nowy singiel “Stand” pojawi się w rozgłośniach radiowych 6 czerwca. Singiel pochodzi z długo oczekiwanego dziewiątego studyjnego albumu artysty zatytułowanego Black and White America (Atlantic Records/Roadrunner Records). Planowana na sierpień tego roku płyta będzie pierwszym krążkiem wydanym w nowej wytwórni fonograficznej. Poprzednie osiem albumów rozeszło się w nakładzie ponad 35 milionów. Poza nowym singlem, Lenny Kravitz, potwierdził na październik i listopad europejską trasę, która zbiegnie się z wydaniem albumu. Ponadto, Lenny Kravitz, który – przypomnijmy – zagrał ostatnio w nominowanym do Oscara filmie Precious, ogłosił, że został obsadzony w roli Cinna w niezwykle oczekiwanej adaptacji światowego hitu – książki Suzanne Collins The Hunger Games.

Trasa Black and White Europe to całkiem nowa produkcja, wszystkie największe hity Lenny’ego a także  piosenki z nowego albumu. Fani, którzy zarejestrują się na www.lennykravitz.com albo będą korzystali z profili artysty na Facebook lub Twitter, będą pierwszymi, którzy otrzymają informacje o przedsprzedaży biletów.

Black and White America to rockowa-funkowy zbiór kawałków obfitujących w charakterystyczne dla Lenny’go riffy gitarowe, zniewalające melodie i niezaprzeczalny liryzm, które są znakami firmowymi artysty  przez całą 20-letnią karierę.

Nagrane na album Black and White America na Bahamach i w Paryżu wokale i gitara są jak zawsze wyraziste i pokazują zaciekłość, z jaką artysta nagrywa i występuje na żywo. Multiinstrumentalista Kravitz wyprodukował, napisał i zaaranżował 16 kawałów na płytę.

Uważany za jednego z najwybitniejszych muzyków rockowych naszych czasów Lenny Kravitz wykroczył poza gatunki, style, rasę i klasę podczas 20-toletniej muzycznej kariery, która obfituje w silne wpływy muzyki soulowej, rockowej i funkowej lat 60-tych i 70-ych.  W okresie 1999 – 2002 dzięki kawałkom Dig In, Again, American Woman i Fly Away otrzymał cztery nagrody Grammy.

Szczegóły dotyczące biletów na koncert wkrótce.

Więcej informacji na www.lennykravitz.com.

Polecane

Share This