Leonard Cohen wraca do Polski


2013.02.26

opublikował:

Leonard Cohen wraca do Polski

Po prawie sześciu dekadach kariery, podczas której występował w wypełnionych po brzegi salach w najodleglejszych zakątkach świata, pisarz, poeta, trubadur i niezmiernie wpływowy artysta, po raz kolejny udowadnia, że w każdym miejscu na naszej planecie fani wciąż czekają na jego koncerty. Od momentu zakończenia piętnastoletniej przerwy w występach na żywo i powrotu na scenę w 2008 roku, Leonard Cohen wciąż pokazuje, że nie stracił ani odrobiny energii, a jego najnowsze występy bez wątpienia przejdą do historii jako jedne z najważniejszych wydarzeń w dziejach muzyki.

Nie ma drugiego takiego artysty, który potrafiłby uwodzić publiczność, jak Leonard Cohen. Kiedyś cieszyłby się reputacją twórcy zdolnego uwieść każdą kobietę, dziś, w wieku 78 lat wykorzystuje swój talent do innych celów, rzucając do swych stóp publiczność na całym świecie” – napisano w Financial Times.

 

Cohen to bez wątpienia największy pieśniarz naszych czasów. W dniu przyjęcia go do Rock’n’Rollowego Hall of Fame, mogliśmy usłyszeć słowa Lou Reeda, który powiedział: „nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że mamy do czynienia z najważniejszym i najbardziej wpływowym współczesnym piosenkarzem, postacią, której twórczość zyskała z czasem niespotykaną głębię i tajemniczość.

Powrót Cohena do Polski to prawdziwe wydarzenie dla wszystkich fanów kanadyjskiego barda, jedyna okazja by zobaczyć to poruszające, wywołujące olbrzymie emocje i wzruszenie, widowisko.

 

Ostatnia pozycją w dyskografii Cohena jest płyta „Old Ideas” ukazał się rok temu – w lutym 2012 r., dotarła do 1. miejsca sprzedaży listy OLiS i w kilka tygodni pokrył się Platynową Płytą.

Bilety na koncert w sprzedaży od 1 marca 2013 r.

Polecane

Share This