Lessdress i Exlibris zagrają przed Def Leppard


2015.04.01

opublikował:

Lessdress i Exlibris zagrają przed Def Leppard

19 maja w warszawskiej hali Torwar zagra brytyjska legenda hard`n`heavy – Def Leppard. Koncert gwiazdy poprzedzą występy dwóch rodzimych bandów – Lessdress oraz Exlibris (na zdjęciu).

Lessdress

Lessdress zadebiutowali na początku lat 90. płytą „Dumblondes”. Chwilę później grupa wydała drugi krążek „Love Industry”. W 1998 kiedy zespół był na dobrej drodze do sławy i wydania trzeciej płyty, zdarzyła się tragedia, która przekreśliła wszelkie plany – zmarł basista Sławek Onacik. Zespół zebrał się ponownie w 2006, z nowym basistą i nagrał materiał na płytę „Sugarfree”. Przez ostatnie dwa lata Lessdress pracowali nad czwartym albumem. „Fools Die Young” ukazał się w październiku zeszłego roku.

Exlibris

Od momentu wydania albumu „Humagination” (2013) Exlibris sukcesywnie staje się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów polskiej sceny heavy metalowej. W ubiegłym roku dyskografia grupy poszerzyła się o aldum „Aftereal”, na którym gościnnie pojawili się m.in. Tom Englund z Evergrey oraz Zbigniew Wodecki, który zagrał brawurowe solo na skrzypcach.

Rok 2015 Exlibris zaczął od koncertu promującego wydanie nowej płyty, rejestrując go na potrzeby wydawnictwa DVD/Blu-ray, które ukaże się jeszcze przed wakacjami. Również w 2015 roku zespół planuje rejestrację materiału na kolejne wydawnictwo studyjne.

Polecane

Share This