Licytuj i pomagaj – znani muzycy i sportowcy jednoczą się dla akcji Dostałam SMsa


2016.02.15

opublikował:

Licytuj i pomagaj – znani muzycy i sportowcy jednoczą się dla akcji Dostałam SMsa

Ty też możesz dostać wiadomość, która całkowicie zmieni twoje życie. Być może będzie to dotyczyć kogoś bliskiego, przyjaciela. W Polsce żyje około 40 tysięcy osób cierpiących na stwardnienie rozsiane. Na całym świecie jest ich niemalże trzy miliony. Wśród nich Malina. W grudniu 2014 roku otrzymałam SMS-a o treści „Masz stwardnienie rozsiane” – opowiada i dodaje, że nigdy nie zapomni rozmowy ze swoim lekarzem. Był bardziej zdenerwowany niż ja – wspomina. Dziewczyna już od wielu miesięcy przypuszczała co jej dolega. Wcześniej lekarze wystawili wstępną diagnozę i podejrzewali SM. Nikt jednak nie był pewny i nie wiedział jak jej pomóc.

Jednak, gdy przyszedł kolejny rzut choroby, i wykonano kolejny rezonans mózgu, nikt już nie miał wątpliwości. Po rozmowie z lekarzem wychodziłam ze szpitala uśmiechnięta. Do domu wracałam z lekami, które mogą mi pomóc zahamować postęp choroby i zostać jak najdłużej w takiej kondycji fizycznej jakiej jestem dzisiaj.

To właśnie z inicjatywy przyjaciół powstała akcja #DostałamSMsa, która na celu ma zwiększenie świadomości społecznej na temat stwardnienia rozsianego i okazania wsparcia chorym. Diagnoza dla dwudziestodwuletniej dziewczyny brzmiała jak wyrok jednak z pomocą przyjaciół już w pierwszym roku akcji Dostałam SMsa udało się jej zebrać 28 tysięcy złotych na potrzebne leczenie.

W tym roku akcja ma swoje drugie oblicze, oprócz odpisów od podatku sztab Dostałam SMsa zorganizował aukcję charytatywną w którą zaangażowali się muzycy i sportowcy. Licytacje prowadzone są za pośrednictwem portalu Charytatywni.Allegro i przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Cała wylicytowana kwota zasili subkonto Maliny w Fundacji.

Swoją pomoc zaoferowali muzycy – m.in. Dawid Kwiatkowski, Night Marks Electric Trio oraz środowisko rapowe. VNM, raper z ugruntowaną pozycją na polskiej scenie przekazał najnowszy Mixtape pt. „De Nekst Best” z autografem. W puli licytacji znajdziemy również zagraniczne wydawnictwa m.in. album zespołu The Kooks – „Junk of the Heart”. Polscy siatkarze wykazali się wielkim sercem przekazując koszulki meczowe i treningowe najlepszych polskich klubów w tym Asseco Resovia Rzeszów, RCS Czarni Radom oraz Łuczniczka Bydgoszcz z autografami zawodników i trenerów. Wśród zaproszeń na liczne wydarzenia warto zwrócić uwagę na prasową akredytację tegorocznej edycji festiwalu Hip Hop Kemp 2016 – to jedne z największych europejskich wydarzeń muzycznych. Więcej informacji znajdziecie na fanpage`u akcji Dostałam SMsa oraz na portalu Charytatywni Allegro  wpisując cel licytacji – Marlena Sommerfeld – Dostałam SMsa.

Polecane

Share This