Lider Trivium przerabia utwór Jaskra z Wiedźmina


2019.12.31

opublikował:

Lider Trivium przerabia utwór Jaskra z Wiedźmina

fot. mat. pras.

Serialowy „Wiedźmin” stał się dużym hitem Netfliksa, z miejsca zyskując miano najchętniej oglądanego serialu na tej platformie w 2019 roku w Polsce, a także lądując w TOP10 listy najczęściej wyświetlanych pozycji na całym świecie. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że serial zadebiutował w serwisie dopiero 20 grudnia.

Ogromną popularnością cieszy się także wykonywana przez Jaskra (w tej roli Joey Batey) piosenka „Toss A Coin To Your Witcher”. W sieci znajdziemy sporo przeróbek tego utworu. Autorem jednej z nich jest Matt Heavy, lider Trivium, który wykonał akustyczny cover podczas jednego ze swoich streamów na Twitchu.

Po około tysiącu wiadomości w mediach społecznościowych postanowiłem nagrać własną wersję „Toss A Coin To Your Witcher” z „Wiedźmina” Netfliksa – skomentował Heafy, dodając, że fani wysyłający do niego wiadomości byli przekonani, że to on wykonuje utwór w serialu.

Ta piosenka jest niesamowita. Przypomina mi coś, co mogłoby się znaleźć na płycie „The Chemical Wedding” Bruce’a Dickinsona, gdyby wyszedł w epoce barokowej muzyki granej na lutni – dodał Matt. Warto przy tym dodać, że muzyk zapowiedział, iż jeszcze w tym tygodniu doczekamy się pełnej metalowej wersji piosenki Jaskra nagranej przez całe Trivium.

Polecane


Share This