Lil Nas X jako futurystyczny św. Mikołaj


2020.11.14

opublikował:

Lil Nas X jako futurystyczny św. Mikołaj

fot. kadr z wideo

„Holiday” to najnowszy singiel Lil Nas X’a, który w nowym klipie wciela się w św. Mikołaja przyszłości. Akcja nakręconego przez rapera oraz Gibsona Hazarda klip rozgrywa się podczas Bożego Narodzenia w 2220 roku w futurystycznym warsztacie Mikołaja na biegunie północnym. Lil Nas X udaje się też w lot saniami wysokiej technologii – czerwonym Dodge Challengerem – ciągniętymi przez renifery-roboty, przelatując między innymi nad Górą Rushmore, w której zamiast głów amerykańskich prezydentów wykuto popiersia poprzednich wcieleń rapera, znakiem Hollywood, słynnym Golden Gate Bridge, Statuą Wolności i Times Square.

„Holiday” to pierwszy nowy utwór Lil Nas X’a od czasu wydanego w 2019 debiutanckiego „EP 7”. Artysta zaprezentuje nowy utwór już w tę sobotę podczas wirtualnego koncertu w komputerowej grze Roblox.

Urządzamy największy wirtualny koncert w 2020 roku i mamy nadzieję, że każdy uczestnik Roblox się na nim pojawi. Jestem wdzięczny, że mogę być pierwszym artystą, który zagra w tej platformie. Mieliśmy niezły ubaw podczas tworzenia tego wydarzenia i nie mogę się doczekać, aż każdy zobaczy efekty naszej współpracy – mówi Lil Nas X.

Koncert odbędzie się na różnych scenach, inspirowanych utworami rapera, a do zaprojektowania całego przedsięwzięcia została użyta technologia wykrywania twarzy PBR, która jest dostępna w platformie Roblox. Dodatkowo przed koncertem odbędzie się sesja Q&A z pytaniami od uczestników wydarzenia, która zostanie wyświetlona podczas występu Lil Nas X’a.

Nowi użytkownicy Robloxa będą musieli założyć konto w platformie w celu uczestniczenia w koncercie. W wirtualnym obiekcie będą różnego rodzaju atrakcje i mini-gry, z których fani mogą już korzystać.

Sprawdź też: Lil Nas X pracuje nad dwoma projektami

Misją platformy Roblox jest łączenie ludzi za pomocą gry. Każdego miesiąca 150 milionów osób uczestniczy w atrakcjach jakie oferuje ten wirtualny świat. Nad doskonaleniem jakości rozgrywki pracuje 2 miliony twórców. Roblox wierzy, że budowanie bezpiecznej, cywilizowanej i zróżnicowanej społeczności sprzyja kreatywności i nawiązywaniu relacji międzyludzkich.

Lil Nas X to pochodzący z Atlanty raper, który na swoim koncie ma wygraną nagrodę Grammy. Za sprawą hitu „Old Town Road” artysta w 2019 roku zyskał sporą popularność, a wersja utworu z Billy Ray Cyrusem stała się najdłużej obecnym na #1 miejscu listy magazynu Billboard Hot 100 singlem. Diamentowa piosenka została wyróżniona wieloma nagrodami, takimi jak np. 2 statuetki Grammy. Lil Nas X znalazł się na okładce magazynu TIME i został okrzyknięty przez to czasopismo jedną z 25 najbardziej wpływowych osób w Internecie. Po wydaniu „EP 7” w 2019 roku, na którym znalazł się pięciokrotnie platynowy singiel „Panini”, jak również platynowe „Rodeo”, raper pracuje nad nadchodzącym debiutanckim albumem.

Polecane

Share This