Lil Nas X pobił rekord listy Billboardu


2019.07.30

opublikował:

Lil Nas X pobił rekord listy Billboardu

fot. Tanima Mehrotra

„Old Town Road”, utwór, który już rozpoczynając drogę na szczyt był internetowym viralem, pobił właśnie rekord najważniejszej listy przebojów na świecie. To pierwszy w historii utwór, który przez 17 tygodni jest numerem jeden na liście Billboard Hot 100. Singiel pobił tym samym rekordy ustanowione przez Daddy’ego Yankee, Luisa Fonsiego i Justina Biebera („Despacito”) oraz Boyz II Men i Mariah Carey („One Sweet Day”), które spędziły 16 tygodni na pierwszym miejscu zestawienia.

„Old Town Road” najpierw zdobył popularność w aplikacji TikTok w 2018 roku, w której chętnie wykorzystywany był jako tło muzyczne w wideo publikowanych przez jej użytkowników i oznaczanych hashtagiem „Yeehaw Challenge”. Utwór od tego czasu kilkukrotnie zremiksowali artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne. Najpopularniejszą wersją piosenki stał się remix, który stworzył znany artysta country, Billy Ray Cyrus. Jego powstanie było odpowiedzią na usunięcie oryginalnej wersji utworu z listy najpopularniejszych piosenek country przez Billboard. Twórcy listy argumentowali tę decyzję, przekonując że utwór nie reprezentuje stylu country. Kolejne remiksy stworzyli twórcy tacy jak Diplo, Young Thug i Mason Ramsey. Najnowszą wersją, zatytułowaną „Seoul Town Road”, jest remix nagrany z udziałem RM, rapera należącego do najpopularniejszego boysbandu na świecie, koreańskiej grupy BTS.

Największy przebój roku w Stanach Zjednoczonych trafił także na wysokie miejsca list przebojów w radiach w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Austalii, Nowej Zelandii, Francji, Norwegii i Belgii. Piosenka jest aktualnie na 13. miejscu zestawienia łączącego listy utworów granych przez stacje radiowe w całej Europie. Utwór jest także hitem w Australii, gdzie również jest bliski pobicia rekordu najdłużej utrzymującego się na pierwszym miejscu przeboju. W Polsce „Old Town Road” ma status platynowego singla i jest obecnie na 11. miejscu listy Airplay Chart.

21 czerwca ukazała się debiutancka epka „7” Lil Nas X, która zawiera „Old Town Road” oraz nowy singiel „Panini”. Płyta zadebiutowała na drugim miejscu listy Billboard Hot 200.

Polecane

Share This