Lil Nas X wkracza w świat gier


2022.09.18

opublikował:

Lil Nas X wkracza w świat gier

Lil Nas X wszedł na pokład jako nowy prezes League of Legends, jednej z najczęściej granych gier na świecie. Raper, piosenkarz i autor tekstów będzie odpowiedzialny za tworzenie wybuchowych muzycznych momentów i spektakularny występ na żywo dla ponad 180 milionów graczy i fanów w uniwersum League.

„Czułem, że nadszedł czas, aby spróbować czegoś nowego. Na tak wiele sposobów odcisnąłem swój ślad w popkulturze… czas, aby zmierzyć się ze światem gier. Będę najlepszym prezesem League of Legends wszech czasów”, mówi raper. „Od teraz możecie słuchać tylko jednej piosenki — «STAR WALKIN’»”.

Pierwszym obowiązkiem Lil Nas X’a jako prezesa będzie rozpoczęcie Mistrzostw Świata z niecierpliwie oczekiwanym corocznym hymnem muzycznym konkursu – w tym roku wykonanym przez samego rapera. „STAR WALKIN’” zadebiutuje 23 września tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw 29 września w Meksyku. Następnie Lil Nas X i Riot Games wydadzą pierwszą w swoim rodzaju, współprojektowaną skórkę zupełnie nowego bohatera League, K’Sante the Pride of Nazumah. Lil Nas X wejdzie na scenę z niezapomnianym występem na żywo podczas Ceremonii Otwarcia Mistrzostw Mastercard, prowadzącej do światowego finału w San Francisco w sobotę 5 listopada.

„Lil Nas X to najbardziej elektryzujące nazwisko w muzyce, więc kiedy pojawił się w naszej siedzibie i powiedział nam, że chce zostać prezesem League i dołączyć do nas na Mistrzostwach Świata, oczywiście się zgodziliśmy”, powiedział Naz Aletaha, szef League Esports w Riot Games. „Wszyscy byliśmy zachwyceni jego wizją, pasją i niezaprzeczalnym stylem. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co zaprezentuje na scenie w San Francisco”.

Zaprojektowana we współpracy z artystą skórka Lil Nas X „Prestige Empyrean K’Sante” zostanie wydana 3 listopada na całym świecie i będzie możliwa do odblokowania do 14 listopada. Skórki nie będzie można kupić, ale można zdobyć ją grając w League of Legends lub Teamfight Tactics podczas wydarzenia w grze. Gracze będą musieli zdobyć walutę (2000 tokenów Mistrzostw 2022), aby odblokować skórkę na stałe. Po pierwszej współpracy Riot Games z Louis Vuitton w grze, prestiżowa skórka Lil Nasa jest pierwszą współpracą z muzykiem.

Mistrzostwa Świata w League of Legends to zwieńczenie zawodów LoL Esports, w których najlepsze drużyny z 11 różnych regionów rywalizują o tytuł mistrza świata. W turnieju biorą udział dwadzieścia cztery drużyny, dzięki którym jedna drużyna zostaje uznana za najlepszą na świecie. Co roku Mistrzostwa Świata wciąż biją rekordy. Finał 2021 odnotował średnią oglądalność ponad 30 milionów widzów i ponad 73 miliony widzów w momencie szczytu oglądalności.

Lil Nas X to 23-letni, wielokrotnie nagradzany raper, piosenkarz i autor tekstów z Atlanty. Nazwany przez „Billboard” „fenomenem rozpoznawalnym na całym świecie”, zyskał sławę w 2019 roku, kiedy wydał „Old Town Road” i jednocześnie poruszył branżę muzyczną – przesuwając granice gatunków, zaburzając listy przebojów i zyskując popularność. Remiks piosenki z Billym Ray Cyrusem stał się najdłużej działającym singlem #1 w historii listy Billboard Hot 100 (19 tygodni na szczycie listy przebojów). Singiel pokrył się 16x platyną, jest najbardziej certyfikowaną piosenką w historii RIAA oraz zdobył dwie nagrody Grammy.

Po wydaniu eklektycznej EP-ki (2019), na której znajdują się 6x platynowe „Panini” i 2x platynowe „Rodeo”, Lil Nas X powrócił w listopadzie 2020 roku ze swoim platynowym singlem „HOLIDAY”, a następnie ze zmieniającym kulturę 5x platynowym hitem „MONTERO (Call Me Be Your Name)” w marcu 2021. Ten queerowy hymn wywołał dyskusje na całym świecie, zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Hot 100 i pozostawał na szczycie listy Spotify Global przez ponad miesiąc.

Wszechstronnie utalentowany artysta i król Internetu, nazwany już ikoną mody ze względu na swój niesamowity, przyciągający wzrok wygląd, we wrześniu 2021 roku wydał debiutancki album „Montero”, który został przyjęty przez krytyków i zdobył nominację do nagrody Grammy. Album znalazł się na wielu listach „Best of 2021”, w tym magazynów „Rolling Stone”, „Entertainment Weekly”, „People”, „USA Today”, „Billboard”, „LA Times”, czy „Complex”. Na platynowym albumie znalazł się także 5x platynowy hit „Industry Baby” z udziałem Jacka Harlowa, który osiągnął 1. miejsce w radiu Top 40 i 1. miejsce na liście Billboard Hot 100. Trzeci singiel z albumu, 2x platynowy „That’s What” I Want” stał się jego trzecim z rzędu #1 w radiu Top 40. Obecnie Lil Nas X jest w trasie i pracuje nad swoim drugim albumem.

Polecane

Share This