Lil Wayne ogłasza emeryturę


2016.09.04

opublikował:

Lil Wayne ogłasza emeryturę

Lil Wayne od czasu do czasu powtarzał, że jego muzyczna kariera powoli dobiega końca. Nikt jednak się nie spodziewał, że skończy się tak nagle. Weezy napisał na Twitterze:

„JESTEM TERAZ BEZBRONNY i psychicznie POKONANY. Odchodzę wdzięczny moim fanom, ale naprawdę mam już dość”.

Nie wiadomo, do jakiego stopnia wpis Wayne’a podyktowany jest emocjami, a do jakiego jest efektem świadomej, przemyślanej decyzji. Wiemy natomiast, czym spowodowane może być psychiczne wyczerpanie rapera. Najprawdopodobniej chodzi o ciągnącą się od prawie dwóch lat sprawę sądową między Weezym a Cash Money Records, wytwórnią, w której raper działał przez wiele lat, a która – jak dziś przekonuje – oszukała go na ponad 50 milionów dolarów.

Gdy tylko wpis obiegł świat, pojawiły się reakcje z branży muzycznej. Szczególnie aktywny był Flying Lotus, który napisał serię tweetów z radami, jak pokonać kryzys. „Weź swoje panie, zabierz je gdzieś samolotem, zobaczcie coś niesamowitego. Zanurz głowę w wodospadzie. Nagraj o tym nową piosenkę”, radził FlyLo.

Przypomnijmy, że niedawno Weezy zakończył koncert po kilku minutach słowami: „Nie proście mnie już nigdy, bym się w to pakował”.

 

Polecane

Share This