Lilu, Marika, Kazik, Maleo, Hemp Gru i Lao Che i L.U.C w filmie „Tacy jak My”

Share Tweet Dokument upamiętniający uczestników powstania warszawskiego trafi do kin


2016.06.24

opublikował:

Lilu, Marika, Kazik, Maleo, Hemp Gru i Lao Che i L.U.C w filmie „Tacy jak My”

Dokument upamiętniający uczestników powstania warszawskiego trafi do kin w sierpniu. Zwiastun produkcji jest już w sieci.

5 sierpnia na ekrany kin trafi nowa produkcja poświęcona powstaniu warszawskiemu zatytułowana „Tacy jak My”. Film wyreżyserowany przez Piotra Mularuka i Marię Siniarską ma odbiegać od dotychczasowych produkcji o tej tematyce. Na ekranie zobaczymy m.in. Wilka WDZ i Bilona z Hemp Gru, Darka Malejonka, Kazika Staszewskiego, Marikę, Lilu, L.U.C-a i członków grupy Lao Che. Ujęcia kręcone współcześnie uzupełni część archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu powstania warszawskiego.

„Tacy jak My” opowiada o potrzebie kulturowej tożsamości, o tęsknocie za bezpowrotnie utraconą ciągłością kulturową i historyczną. Bez nadęcia i patosu przedstawia historię Powstańców z perspektywy młodych, kreatywnych ludzi, którzy nie są bierni wobec otaczającej ich rzeczywistości. Artyści żyjący w Warszawie czują potrzebę duchowego katharsis i rozliczenia się z historią warszawskich ulic i kamienic, o której codziennie przypominają im pomniki i tablice upamiętniające śmierć ofiar – mówią o filmie jego twórcy. Poniżej prezentujemy zwiastun produkcji.

 

{facebook}

 

Polecane