Limboski na koncercie w Warszawie


2011.11.15

opublikował:

Limboski na koncercie w Warszawie

8 grudnia w warszawskim klubie Dobranocka odbędzie się koncert kwartetu Limboski.

Cena biletów: 15 zł.

Limboski łączy w sobie klimat wczesnych utworów Macieja Maleńczuka i Toma Waitsa.

Limboski to projekt muzyczny i jednocześnie pseudonim artystyczny Michała Augustyniaka – wokalisty, autora piosenek i improwizującego gitarzysty.

W 2007 roku zaczął występować w krakowskich klubach jako „Limbo Nu Blues Project”. Wkrótce skrócił nazwę do „Limbo” i rozpoczął współpracę z Łukaszem Wiśniewskim (harmonijka), Bartkiem Kazkiem (bębny) i Piotrem Górką (kontrabas). W tym składzie projekt wkrótce zyskał sobie uznanie na polskiej scenie bluesowej dzięki oryginalnemu podejściu do klasyki  bluesa i melodyjnym oryginalnym piosenkom. Zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. główne nagrody na festiwalach „FAMA 2007” i „GRAMY 2008” dla najlepszego zespołu i dla najlepszej piosenki (utwór „Czarny Kolczyk”). W 2008 roku ukazał się album „Czarny Kolczyk”.

„Jedna z bardziej pozytywnych niespodzianek tego roku.”

Robert Sankowski, „Duży Format”

„Gdyby w naszym kraju funkcjonował normalny rynek muzyczny, artysta miałby szanse na wielką karierę…”

Mariusz Cieślik, „Newsweek”

Limboski nie przejechał towarowcem z miasta aniołów na brukliński most, za to nie raz grywał za psie pieniądze w podłych knajpach, po czym wsiadał w niewłaściwy pociąg PKP. Śpiew gardłowy i proste piosenki, oberki, szamański blues i polskie tango, syntezatorowe szaleństwo i surowe gitarowe brzmienia. Wyrafinowanie i surowizna, ból i ukojenie, i czegokolwiek sobie jeszcze życzycie…

SKŁAD:

Michał Augustyniak vel Limboski – gitary, wokal

Jacek Cichocki – klawisze, organy, akordeon, bity

Jacek Mazurkiewicz – kontrabas

Bartek Kazek – bębny

Polecane

Share This