LINDEMANN – nowy singiel projektu wokalisty Rammsteina


2019.09.13

opublikował:

LINDEMANN – nowy singiel projektu wokalisty Rammsteina

fot. Jens Koch

Till Lindemann (wokalista Rammstein) oraz Peter Tägtgren (Pain, Hyocrisy) zapowiedzieli premierę drugiego albumu swojego projektu LINDEMANN zatytułowanego „F & M”. Niemiecko-szwedzka supergrupa na nowym albumie wkracza na nieznajome i często nieoczekiwane ścieżki.Krążek trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 22 listopada 2019. Już teraz można posłuchać pierwszego singla – „Steh Auf”.

Ich pierwszy wspólny album, „Skills In Pills”, został nagrany po angielsku. Tym razem LINDEMANN stawia na język niemiecki. Niepodrabialny głos Tilla Lindemanna idealnie współgra z intensywnymi kompozycjami.

Punktem wyjścia dla drugiego albumu LINDEMANN była współpraca Tilla z Hamburg Thalia Tehater w kontekście współczesnej adaptacji baśni braci Grimm – „Jaś i Małgosia”. Sztuka poruszała takie tematy jak strach, nadzieja, bieda, dostatek, kanibalizm i śmierć.

Na potrzeby przedstawienia powstało pięć utworów. Do nich muzycy dograli sześć nowych kompozycji i tak narodził się „F & M”.

Pierwszym singlem promującym krążek jest utwór „Steh Auf”. Teledysk wyreżyserował Zoran Bihac, który wcześniej realizował inne teledyski LINDEMANN i Rammsteina. Zdjęcia odbyły się w Kazachstanie, a jedną z głównych ról gra Peter Stormare, znany m.in. z filmów „Fargo”, „Constantine”, „Nieustraszeni bracia Grimm” czy „Armageddon”.

Polecane

Share This