Line-up CLMF zamknięty


2011.08.17

opublikował:

Line-up CLMF zamknięty

Znani z wielogłosowych wokali i zmian tempa w utworach, docenieni przez BBC autorzy taneczno – rockowych przebojów Everything Everything po raz pierwszy odwiedzą Polskę, koncertując na Coke Live Music Festival w sobotę o 19:00. Listę artystów tegorocznej edycji zamkną Łona Webber & The Pimps występem w ten sam dzień o 22:00.

W 2010 roku próżno było szukać na brytyjskiej scenie lepszych indie-popowych singli niż te, które znalazły się na debiutanckim albumie zespołu Everything Everything. Ich muzyka jest inteligentna i elegancka jednocześnie, częste zmiany tempa w jednym utworze napędzane są dynamicznym brzmieniem basu i perkusji, a gitary nie przeszkadzają syntezatorom. Everything Everything odrobili lekcje z Talking Heads, ale w ich utworach słychać też młodszych kolegów z Metronomy czy The Futureheads, zwłaszcza wtedy, kiedy śpiewają na kilka głosów. O tych czterech chłopakach z Manchesteru zrobiło się głośno pod koniec 2009 roku, kiedy nazwa Everything Everything pojawiła się w pierwszej dziesiątce BBC Sound Of 2010 – swoistego barometru popularności młodych zespołów w nadchodzących miesiącach. Po szeroko komentowanych singlach „Schoolin” i „MY KZ, UR BF”, pod koniec sierpnia ubiegłego roku ukazała się pierwsza płyta w ich dyskografii – „Man Alive”. Album zaledwie kilka tygodni temu został nominowany do jednej z najważniejszych nagród brytyjskiego przemysłu muzycznego -Mercury Music Prize. Czy Everything Everything pokonają PJ Harvey, Adele, Katy B lub Jamesa Blake’a, dowiemy się już po ich koncercie na Coke Live Music Festival.

Do listy wykonawców dołączają również Łona Webber & The Pimps. Łona i Webber to duet w polskim hip-hopie jedyny w swoim rodzaju.. Choć późną wiosną pojawiły się informacje, że po kilku latach współpracy i kilkunastu wspólnych utworach postanowili zamienić się miejscami, utwór „Nie Pytaj Nas” udowadnia, ze Łona nadal rymuje, a Webber produkuje. Obaj jak zwykle znakomicie. „Cztery i pół” – nowa płyta duetu ukaże się 30 września, i będzie następczynią doskonale przyjętego albumu „Absurd i Nonsens”, który ukazał się … cztery i pół roku temu. Łona Webber & The Pimps wystąpią w sobotę o 22:00.

***

Pora też przypomnieć ważne informacje, które pozwolą zaplanować najbliższe kilka dni tak, by do maksimum wykorzystać czas na koncerty i inne aktywności.

Przede wszystkim warto pomyśleć o wcześniejszym przyjeździe na festiwal, co pozwoli uniknąć kolejek i korków. Teren lotniska – Muzeum Lotnictwa jest otwarty dla festiwalowiczów od 16:00, a pole namiotowe –już od 8 rano. Na festiwal bardzo łatwo dojechać autobusami miejskimi, a organizatorzy i miasto Kraków zapewniają też darmowe autobusy, kursujące z przystanku przy końcu Galerii Krakowskiej (na rogu ul. Pawiej) od godziny 15:45 do 23:30. Autobusy powrotne z terenu festiwalu na Dworzec Główny jeżdżą od 23:00 do końca imprezy.

Koncerty w obydwa festiwalowe dni rozpoczynają się już o 17:30. Warto zobaczyć premierowy w Polsce występ młodych brytyjskich punkrockowców z You Me At Six i laureatów Coke Live Fresh Noise Vallium, a w sobotę hip-hopowo-swingującego Pablopavo i Ludziki. Potem przyjdzie czas na White Lies, The Kooks, Kid Cudiego i Out Of Tune, a w sobotę o tych samych godzinach, oprócz wspomnianych Everything Everything zagrają Editors. Scenę główną zamykać będzie w piątek występ Interpol, a w sobotę – Kanye Westa. Na koniec festiwalowych dni na scenie Coke wystąpią odpowiednio hip-hopowcy z Parias i folkowo-elektroniczny Gooral. Warto zajrzeć także na scenę Burn, na której odbywać się będzie konkurs Burn Studios dla producentów-amatorów. Zobaczymy na niej występy Olivii Anny Livki, Rubber Dots i producentów Maximiliana Skiby, Envee, Dio i Club Collab.

Jeśli chcecie na chwilę oderwać się od muzyki, najłatwiej będzie to zrobić w przytulnej strefie Coke Clinic. Tam dzięki masażom i opiece wizażystów i fryzjerów można zadbać o siebie i odpocząć po muzycznych szaleństwach. Na spragnionych ruchu czeka strefa piłkarska, w której zagrasz na miniaturowym boisku, sprawdzisz siłę swojego strzału do bramki i zmierzysz się z innymi pod względem zręczności i szybkości. Warto wspomnieć także o festiwalowej akcji ekologicznej nie zatrzymuj. przetwarzaj, nagradzającej recycling atrakcyjnymi gadżetami.

Wszystkie informacje o Coke Live Music Festival można znaleźć także na naszej nowej stronie internetowej www.livefestival.pl. Warto także korzystać z aplikacji Coke Live Festival 2011. To nie tylko kieszonkowy przewodnik, w którym znajdziemy mapę terenu czy dokładny program festiwalu, ale także narzędzie, dzięki któremu można na bieżąco śledzić wydarzenia związane z imprezą i trafić na teren festiwalu. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w App Store, Android Market i w Ovi Sklepie w wersji na smartfony Nokia. Do zobaczenia już wkrótce!

Polecane

Share This