„Linie” – nowy teledysk Nataszy Urbańskiej


2022.02.16

opublikował:

„Linie” – nowy teledysk Nataszy Urbańskiej

fot. mat. pras.

W sieci pojawiło się nowe wideo Nataszy Urbańskiej. „Linie” to kolejny, ostatni już singiel promujący krążek „Rajd 44”. Tytułowe linie symbolizują energię dwojga ludzi. Splecione historie na zawsze, poplątane relacje trudne do rozwiązania, ale i czasami niesamowicie ukształtowane. Teledysk powstał na Islandii i nakręcono go smartfonem.

„Rajd 44” to drugi studyjny album Nataszy. Organiczne dźwięki w nowoczesnej aranżacji powstały pod skrzydłami Sampler Orchestra (Stanisław Koźlik, Paweł Moszyński), znanymi z projektów nominowanych do Fryderyków („Różewicz – Interpretacje”, Marysia Starosta – „Ślubu nie będzie”). Pierwszy singiel z płyty pt. „Nieuchronne” ukazał się w 2020, tym samym zapowiadając nową, niezależną drogę artystki. Natasza jest wydawcą, współkompozytorem, współautorem i autorem tekstów piosenek na płycie Rajd 44. Opowiada na niej o swojej drodze zawodowej jaką do tej pory przeszła, wyboistą i pełną zakrętów. Pierwszą metą jest właśnie ta płyta, na której Natasza odnajduje siebie jako artystkę i twórcę .

Na płycie usłyszymy wyjątkowy duet z Maciejem Maleńczukiem, który jest dowodem na to, że przeciwieństwa się przyciągają i potrafią razem świetnie zabrzmieć. „Psie łzy” to utwór o tęsknocie i lojalności, wnosi do albumu ducha prawdziwego bluesa.

Tekst do piosenki „Ile” napisał Ten Typ Mes, dzięki któremu utwór na płycie wyróżnia się swoją formą i niezwykłą historia o dwóch światach Nataszy oczami artysty. Niewątpliwie jednym ze smaczków jest remix do utworu „Instynkt” autorstwa kultowego kolektywu Kamp!, nie jest jednak to jedyny rework na płycie. Dobrosław Jabłoński, 19-letni muzyk i odkrycie Nataszy, na jej osobiste zaproszenie zinterpretował „Nieuchronne” na swój sposób, zamykając tracklistę w świeżym stylu.

Polecane

Share This