Lipali w Czwórce już dziś


2012.04.14

opublikował:

Lipali w Czwórce już dziś

Czwórka – Radio z Wizją zaprasza fanów alternatywnego rocka do wysłuchania koncertu już w sobotę, 14 kwietnia o godz. 18.00.

Tomek Lipnicki, wokalista i gitarzysta, lider zespołu Lipali. Po zakończeniu działalności poprzedniego zespołu – Illusion, wiosną 2000 roku wydał swój pierwszy solowy album. Krążek zatytułowany „LI-PA-LI”, transowy, lekko psychodeliczny i jazzujący, został nominowany do nagrody Fryderyk 2000 w kategorii „Album roku – muzyka alternatywna”.

W 2003 roku projekt Lipali przekształcił się w większy zespół – dołączyli do niego Adrian „Qlos” Kulik i Łukasz „Luk” Jeleniewski. W 2004 już jako trio, grupa wydała płytę „Pi” – mieszankę psychodeliczno-corowo-grunge’ową, pełną poszarpanych mrocznych melodii. Materiał zawarty na płycie „Pi” jest głęboko osadzony w stylistyce rockowej, nawiązującej do klasyki tego gatunku.

W roku 2007 ukazała się druga płyta Lipali – „Bloo”. Rok później zespół otrzymał nominacje do 6 „Fryderyków”. Jeden z nich trafił do Tomka Lipnickiego w kategorii „Wokalista Roku”. W 2009 roku Lipali wydał kolejną płytę, zatytułowaną „Trio”, która zaowocowała w 2010 roku 7 nominacjami do „Fryderyka”, a Tomek Lipinicki kolejny raz został nagrodzony statuetką jako „Wokalista Roku”.

W 2011 roku muzycy zarejestrowali swoje utwory w wersjach akustycznych. Płyta „Akustyk Live” jest pierwszym wydawnictwem koncertowym w dorobku Lipali.

Sobotni koncert Lipali w Czwórce – Radiu z Wizją został zrealizowany w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Dodatkowo Program 4 Polskiego Radia powtórzy koncert Noviki. Można go będzie posłuchać w niedzielę, 15 kwietnia o godz. 21.00.

Polecane

Share This