Lipali w Hydrozagadce


2012.01.17

opublikował:

Lipali w Hydrozagadce

Dzień później, 20 stycznia, zespół wchodzi do studia Rolling Tapes w Srebnej Górze w celu rejestracji materiału na 5. płytę, której premiera zapowiedziana jest na wiosnę.

Lipali

Klub Hydrozagadka, 11 listopada 22, Warszawa

start: 21.30

bilety 25/30 zł

Lipali to polski zespół muzyczny założony w 2000 roku przez Tomasza Lipnickiego po rozwiązaniu grupy Illusion. Początkowo Lipali było solowym projektem Lipnickiego. który do nagrania debiutanckiego albumu, zatytułowanego „Li-pa-li”, zaprosił muzyków sesyjnych (m.in. Łukasza Jeleniewskiego, który na stałe dopełnił skład zespołu). W nagraniach wzięli udział m.in. klawiszowiec Cezary Morawski i gitarzysta Tymon Tymański. W 2003 roku, na zaproszenie Lipy, do zespołu dołączyli: perkusista Łukasz Jeleniewski oraz basista Adrian Kulik, tworząc pełnoprawną grupę muzyczną.

27 września 2004 roku nakładem Pomaton EMI ukazał się album pt. „Pi”. Płyta została zrealizowana w warszawskim studiu Elektra we współpracy z producentem Adamem Toczko. 25 czerwca 2007 roku nakładem Frontmusic ukazał się trzeci album Lipali zatytułowany „Bloo”. Płytę promował singiel „Sen o lepszym dniu”, do którego został zrealizowany teledysk w reżyserii Jacka Kościuszki. 27 marca 2009 roku nakładem wytwórni muzycznej Lemon Records ukazała się płyta pt. „Trio”. Na albumie znalazła się m.in. interpretacja utworu „Biała flaga” z repertuaru grupy Republika. 21 czerwca 2011 roku premierę miał pierwszy album koncertowy zespołu. „Akustyk Live” został zarejestrowany w Teatrze Palladium w Warszawie 16 kwietnia 2011 roku.

Polecane

Share This