Liroy: „Słuchacz będzie miał problem z ogarnięciem tego, co ukaże się jesienią”

Artysta szykuje projekt Boombapolo.


2020.09.15

opublikował:

Liroy: „Słuchacz będzie miał problem z ogarnięciem tego, co ukaże się jesienią”

fot. P. Tarasewicz

Liroy szykował się w tym roku do hucznych obchodów 25-lecia swojego kultowego „Alboomu”. Wydanej w maju reedycji płyty miały towarzyszyć koncerty, ale te nie odbyły się z oczywistych przyczyn. Raper planował na jesień tego roku także premierę nowego materiału szykowanego pod szyldem Boombapolo, ale na ten prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

Koncertów jak nie widać, tak nie widać. Jesienią pewnie będzie dość duży natłok, jeśli chodzi o wydawnictwa, więc zastanawiamy się, kiedy wydać swój materiał, skoro jesień stanie się taka obsadzona – mówi Yurkosky’emu Liroy.

Artysta podkreśla, że nie tyle chodzi mu o sprzedaż płyty, na którą zagęszczenie premier na pewno miałoby wpływ, ale też na to, że nadmiar wydawnictw na rynku sprawia, że słuchacze nie poświęcają im należnego czasu.

Sprawdź też: Peja: Szybko dorosłem do rapu, bo w czasach „Masz i pomyśl”

Tu chodzi o odbiorcę, nie o to, czy ktoś chce się z kimś ścigać, czy przejmuje się tym, że płyta sprzeda się mniej bądź bardziej. Słuchacz będzie miał trochę problem z ogarnięciem tego, co ukaże się jesienią, więc zastanawiamy się nad przesunięciem premiery na początek przyszłego roku. Albo wydamy nagle, niespodziewanie, zobaczymy – dodaje raper.

 

Polecane