Liroy wystartuje w wyborach prezydenckich!


2020.01.16

opublikował:

Liroy wystartuje w wyborach prezydenckich!

fot. CGM.pl

Po czterech latach w parlamencie Piotr Liroy-Marzec nie zamierza rozstawać się z polityką. W wywiadzie dla Interii raper deklaruje, że wystartuje w wyborach prezydenckich.

Liroy na prezydenta! Mówię to pierwszy raz, nie żartuję. Startuję, bo nie ma kandydata, który odpowiadałby mnie jako wyborcy. Nie dziwię się, że Andrzej Duda prowadzi w sondażach. On po prostu nie ma konkurencji. Jakie są szanse na wygrane Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Żadne, ale inni wcale nie są lepsi. Mnie zależy na tym, żeby podczas swojej kampanii pokazać, w jakim miejscu jesteśmy i kim powinien być prezydent – powiedział Liroy.

Polskę stać na prezydenta, który ślepo nie podpisuje papierów podkładanych przez rząd. Co do konkurencji: za Szymonem Hołownią stoją ci sami ludzie, którzy stali wcześniej za Ryszardem Petru i innymi wydmuszkami. Robert Biedroń też nie jest najlepszym kandydatem, miał problemy z zarządzaniem miastem. Jak mówiłem, nie ma kandydatów. Do tego cała ta idiotyczna dyskusja o przekazywaniu poparcia. Nie znoszę tego, to instrumentalne traktowanie obywatela. Moi wyborcy są bardzo inteligentni, bo głosowali na mnie. Sami zdecydują, co dalej, jeśli odpadnę – skomentował w rozmowie z Jakubem Szczepańskim artysta.

W jaki sposób Liroy chce przekonać do siebie wyborców? Raper zapowiada, że jego kampania będzie krótka ze względu na niewielki budżet, ale obiecuje za to, że będzie inna od pozostałych.

Udowodnię, że to wszystko, co dzieje się teraz w polityce, jest podszyte fałszem. Nikt nie ma nic ciekawego do zaoferowania ludziom. A można wykorzystać narzędzia, którymi dysponuje prezydent, choć nie ma ich za wiele. Obecnie politycy dużo obiecują, chociaż prezydent niewiele może zrobić. Chcę pokazać, co naprawdę można zdziałać na tym urzędzie – co ja mogę, co potrafię. Ta kampania będzie miała też drugie dno, o czym powiadomię w odpowiednim czasie – zapowiedział.

Całą rozmowę, w której Liroy opowiedział m.in. o powodach zakończenia współpracy z Pawłem Kukizem, a potem Januszem Korwinem-Mikke znajdziecie tutaj.

Tagi


Polecane

Share This