Listopadowe koncerty Editors


2009.08.05

opublikował:

Listopadowe koncerty Editors

Informowaliśmy już o dwóch listopadowych koncertach formacji Editors, teraz mamy oficjalnie potwierdzenie. Brytyjczycy wystąpią w warszawskiej Stodole 23 listopada oraz 25 listopada w krakowskim Studio. Będą to dwa przystanki na europejskiej trasie promującej „In This Light And On This Evening” – trzeci album w karierze Editors, zainspirowany między innymi legendarnym filmem „Łowca Androidów”.

Zespół Editors to formacja uważana, obok grupy Interpol, za najważniejszych współczesnych spadkobierców Joy Division! Ich występ będzie bez wątpienia jednym z najwspanialszych jesiennych wydarzeń: grupa, dowodzona przez wokalistę Toma Smitha i gitarzystę Chrisa Urbanowicza – jego dziadkowie pochodzili z Polski – uznawana jest bowiem za jeden z najlepszych koncertowych zespołów na świecie.

Editors to brytyjska grupa z Birmingham. Artyści poznali się na studiach, kiedy to okazało się, ze mają podobne spojrzenie na temat muzyki i postanowili połączyć siły. W 2005 zespół wydał debiutancką płytę „The Back Room”, która sprzedała się w ponad 800 tys. egzemplarzy na całym świecie i była nominowana do prestiżowej nagrody Mercury Prize. Płyta ta przyniosła im platynę. Wyruszyli w tournee po Europie oraz Japonii, dali także kilka koncertów w USA. Ich piosenka „Munich” stała się prawdziwym alternatywnym przebojem. 25 czerwca 2007 roku ukazała się płyta „An End Has a Start”, wyprodukowana przez Jacknife`a Lee. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. Pochodzą z niego single „Bones” czy „An End Has a Start”. Grupa promowała album między innymi na festiwalach Glastonbury oraz Pukkelpop w 2007. Wkrótce ukaże się trzeci album wyprodukowany przez legendarnego producenta Flooda.

Wkrótce więcej informacji na temat biletów!

Polecane

Share This