Little Dragon na Free Form Fest


2009.09.03

opublikował:

Little Dragon na Free Form Fest

Piąty, jubileuszowy Free Form Festival 2009 odbędzie się w warszawskim Centrum Kultury Koneser w dniach 16-17 października. To zupełnie nowa lokalizacja, poprzednia – w Fabryce Trzciny – okazała się już zbyt mała na potrzeby tak dużej imprezy.

Dwa dni temu organizatorzy ogłosili wstępny program FFF zapowiadając kolejne niespodzianki niebawem. Słowa dotrzymali podchodząc dosłownie do terminu „niebawem”. Mamy już zapowiedź kolejnej gwiazdy, jaką zobaczymy  w Koneserze. Będzie nią szwedzki kwartet Little Dragon zbierający świetne recenzje nie tylko za płyty, ale i za koncerty (np.: entuzjastyczne przyjęcie na węgierskim Sziget Festival).

Little Dragon to szwedzki kwartet założony przez wokalistkę Yukimi Nagano, córkę Japończyka i Amerykanki, urodzoną w Goeteborgu. Niezwykły głos, talent oraz wrażliwość Yukimi odkrył duet Koop, dla którego Yukimi zaśpiewała najsłynniejsze przeboje m.in. Come To Me oraz I See A Different You czy Whenever There Is You. Później występowała w koncertowym składzie Jose Gonzaleza,  który prywatnie jest jej partnerem. W 2006 roku założyła własny zespół Little Dragon. Zespół odniósł sukces za sprawą singla „Twice / Test „, określanego jako oryginalny manifest tanecznego nu-soul. W 2007 roku ukazał się debiutancki album pt. Little Dragon, będący niezwykłą, odświeżającą mieszanką współczesności i klasycznej wrażliwości. Fantastyczny miks nowoczesnej produkcji i soulowych wokaliz Yukimi. Jasne i subtelne elektroniczno – popowo – soulowe piosenki, jednocześnie kontemplacyjne i podnoszące na duchu. Nieprzypadkowo więc porównuje się Yukimi do Bjork czy Kate Bush. Ich występ na FreeFormFestival będzie ich pierwszym koncertem w Warszawie.


Do tej pory potwierdzono udział takich artystów, jak grupa The Herbaliser, Tommy Sparks, Luomo oraz Girls In Hawaii.

Mimo to możemy już zaprezentować pierwszy, jeszcze nie pełny line-up festiwalu:

16 października (piątek)

The Herbaliser

Whomadewho

Tommy Sparks

Luomo

17 października (sobota)

Girls In Hawaii

Birdy Nam Nam

Dj Food & DK

Karl Bartos

Kolejni artyści FFF mają być znani niebawem.

Ceny karnetów: 

160 zł (od 1 września)

Ceny biletów jednodniowych:

80 zł, 90 zł (od 1 października), 100 zł (w dniu imprezy)

Sprzedaż biletów w Warszawie:

Bileterie EMPiK, Eventim (www.eventim.pl), Ticketpro (www.ticketpro.pl),
Shortcut Traffic-Club, eBilet tel  08013106, 602 704 671, 606 916 988,
Kasy Teatralne CH Galeria Mokotów oraz w sieci sklepów Media Markt i
Saturn.

Sprzedaż ogólnopolska: sieć Bileterii EMPiK, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.shortcut.pl, sklepy sieci Media Markt i Saturn oraz za pośrednictwem www.goodmusic.com.pl

Polecane

Share This