Little Dragon we Wrocławiu


2011.10.27

opublikował:

Little Dragon we Wrocławiu

Po doskonałym starcie wrocławskiego cyklu City Sounds koncertami formacji GusGus oraz US3, organizatorzy zapraszają na występ niezwykle barwnego i porywającego składu Little Dragon. Koncert szwedzkich synthpopowców z Yukimi Nagano na czele odbędzie się 4 listopada we wrocławskim klubie Eter.

Little Dragon przyjedzie do Polski promować swój trzeci krążek zatytułowany „Ritual Union“, płyty o perfekcyjnym brzmieniu, porywającym do tańca bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Album ten łączy eksperymentalny, czarujący nocny urok debiutu, z nowoczesnymi, tanecznymi dźwiękami – to błyszczący i pełen duszy elektroniczny pop. Grupa pięknej Yukimi Nagano zagra pierwszy koncert podczas polskiej trasy właśnie we Wrocławiu!

„Ritual Union“ łączy eksperymentalny, czarujący nocny urok debiutu, z nowoczesnymi, tanecznymi dźwiękami „Machine Dreams”. Pierwszy singiel „Nightlight“ to digital funk/art soul – brzmi jak Erykah Badu z nowofalowym zacięciem, „Brush the Heat“, ich najbardziej klubowy jak dotąd kawałek, to parkietowy detonator z najbardziej zaraźliwymi dźwiękami cowbells (perkusyjnych „krowich dzwonków“) od czasów „99 Problems“ Jay-Z! Nadchodzący singiel i tytułowy utwór „Ritual Union“ to błyszczący i pełen duszy elektroniczny pop, właśnie takimi dźwiękami Mały Smok zaczarował świat.

A co dla tego zespołu ze Szwecji może oznaczać bliska współpraca z Gorillaz, TV On The Radio, Raphaelem Saadiqem i połową Outkast? Awans do ekstraklasy nowoczesnego popu – i na to właśnie Little Dragon zasłużyli sobie bardzo chwalonymi płytami i entuzjastycznie przyjętymi koncertami na całym świecie. Dlatego też, jeśli urzekły Was te znakomite kolaboracje Little Dragon z gwiazdami światowego popu (czyż śpiewane przez Yukimi Nagano utwory „Empire Ants“ i „To Binge“ nie są najlepszymi kawałkami na ostatniej płycie Gorillaz?), sprawdźcie koniecznie nową płytę Szwedów i nie omińcie wrocławskiego koncertu grupy organizowanego w ramach cyklu City Sounds.

City Sounds prezentuje:

LITTLE DRAGON

04.11.2011, godz.19:00

Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław

bilety: 59 zł pierwsze 300 szt. / 69 zł przedsprzedaż / 80 zł w dniu koncertu

Polecane

Share This