Living Colour wraca do Polski

W sierpniu dwa gorące koncerty


2010.06.15

opublikował:

Living Colour wraca do Polski

Już w drugiej połowie sierpnia 2010 Living Colour ponownie odwiedzi nasz kraj. Znana doskonale fanom w Polsce amerykańska formacja to wirtuozi, którzy wymyślili wybuchową mieszankę metalu, klasycznego rocka, jazzu, funky i hip hopu. Słyną z szalenie energetycznych koncertów. Grupa wypłynęła na szerokie wody dzięki muzykom The Rolling Stones, którzy tak zachwycili się koncertami kwartetu, że zaprosili ich na wspólne tournee. Tym razem zespół zagra dwa koncerty: pierwszy 18 sierpnia we Wrocławiu, drugi dzień później, tj. 19 siepnia w Warszawie.

Ostatnio LC gościli w Polsce w styczniu br. Koncerty w Warszawie i Krakowie zostały przyjęte entuzjastycznie – tu znajdziecie naszą relację oraz zdjęcia z warszawskiego koncertu.

 

Oficjalne bio:

Living Colour – jedna z ważniejszych i oryginalniejszych kapel rockowych ostatnich dziesięcioleci, założona, co rzadko spotykane w tej branży, przez afroamerykańskich muzyków. Zespół powstał w 1984 roku w Nowym Jorku. Gra trudną do zaklasyfikowania mieszankę heavy metalu, rocka, free jazzu, funka, hip-hopu i innych stylów – określaną nieraz jako crossover. Obok ciężkich gitarowych riffów, szaleńczych popisów solowych pojawiają się piosenki o niemal przebojowej melodii (np. „Glamour Boys”), pulsującej basowej linii. Grupa zdaje się czerpać garściami niemal z całej tradycji muzyki rozrywkowej, ale najlepiej się czuje (i brzmi) w hard/rockowym wydaniu.Za wyjątkowe brzmienie kapeli odpowiada Corey Glover – wokalista o mocnym, nieprzeciętnym głosie, gitarzysta Vernon Reid – uznawany za jednego z najwybitniejszych instrumentalistów rockowych, poruszający się często między bardzo różnymi stylami oraz sekcja rytmiczna: Doug Wimbish (gitara basowa) i Will Cohoun (perkusja).

 

Gitarzysta Vernon Reid jest wsółzałożycielem Black Rock Coalition – organizacji mającej na celu zerwanie z marginalizowaniem czarnoskórych muzyków w świecie rocka i metalu, zrzeszającej takich artystów jak np. 24-7 Spyz, Lenny Kravitz, King`s X, Sevendust, A Band Called Pain.

 

Zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Epic Records (obecnie Sony) w 1987 roku, wydając pierwszą płytę – „Vivid” – rok później. Sławę przyniósł Living Colour utwór „Cult Of Personality”, spopularyzowany przez stację MTV, za który grupa otrzymała w 1989 roku nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Utwór Hardrockowy. Podczas uroczystości MTV Video Music Awards w tym samym roku, Living Colour uzyskał tytuł Najlepszego Nowego Artysty. Drugi album, „Time`s Up” z 1990 roku, potwierdził klasę Living Colour.

 

W 1991 roku zespół wziął udział w pierwszej edycji rockowego festiwalu Lollapalooza. Wkrótce potem od grupy odszedł basista, Muzz Skillings – zastąpił go Doug Wimbish. Już w nowym składzie, w 1993 roku, został nagrany trzeci album studyjny, „Stain”.

 

W 1995 roku, z powodu nieporozumień podczas prac nad czwartym albumem doszło do rozpadu grupy. Przez prawie 6 lat muzycy prowadzili działalność solową, a w roku 2001 grupa reaktywowała się – najpierw na koncerty, potem zaś nagrała czwarty album studyjny, „CollideØscope” (2003). Zespół wziął udział w „Experience Hendrix Tribute Tour” – tournée poświęconemu Jimiemu Hendrixowi.

 

Ostatni album zespołu to „The Chair in the Doorway” wydany pod koniec 2009 r. Aktualnie Living Colour pracuje nad materiałem na nowy album.

LIVING COLOUR (NYC, USA)

18.08.21:00 – klub Alibi (ul. Grunwaldzka 67) / Wroclaw

(wstęp od 20:00)

bilety: 85 zł / 95 zł

do nabycia: ticketpro.pl

 

19.08 20:00 – klub Proxima (ul Żwirki i Wigury 99a) / Warszawa

(wstęp od 19.00)

bilety: 99 (przedsprzedaż) / 120 (w dniu koncertu)

do nabycia: ticketpro.pl, ebilet.pl

Polecane