Livingston przed Apocalyptiką


2010.08.24

opublikował:

Livingston przed Apocalyptiką

Przed październikowymi koncertami fińskich wiolonczelistów z Apocalyptiki wystąpi grupa Livingston.

Przypominamy, że Finowie zagrają w Polsce 22 października w poznańskim Eskulapie oraz 25 października w warszawskiej Stodole promując swoje najnowsze wydawnictwo, którego premiera miała miejsce 20 sierpnia.

Livingston to grupa, której trzon stanowią artyści z RPA – Beukes Willemse i Chris Van Niekerk.

W skład zespołu wchodzą jeszcze włoski perkusista Paolo Serafini, niemiecki gitarzysta Jakob Nebel, oraz basista z Anglii – Phil Magee. Na swoim koncie panowie mają kilka EP-ek oraz wydany w październiku 2009 roku debiutancki krążek „Sign Language”. Album został entuzjastycznie przyjęty przez  prasę opiniotwórczą, co dało początek międzynarodowej karierze grupy.

Muzyka Livingston określana jest mianem alternatywnego rocka. Chwytliwe riffy i mocny wokal są charakterystyczne dla brzmienia tego wyjątkowego kwintetu.

Grupa dzięki energetycznym koncertom często porównywana jest do kultowego Pearl Jam i odkrycia ostatnich lat w muzyce gitarowej – formacji Kings Of Leon. 

***

20 sierpnia do sklepów trafił nowy krążek Apocalyptiki, zatytułowany „7th Symphony”.

Zapowiadany jest on jako najostrzejszy album zespołu od wydanego w 2001 krążka „Cult”. Za produkcję całości odpowiada Joe Baressi, odpowiedzialny za brzmienie albumów takich gigantów jak Queens of the Stone Age, czy też Tool.  Singlem promującym album jest jeden z czterech wokalnych utworów na płycie, piosenka ‘End Of Me’ z gościnnym udziałem Gavina Rossdale’a z Bush.


Bilety na warszawski koncert promujący nową płytę można nabyć za pośrednictwem eventim, ticketpro, ticketonline, ticketstore.pl oraz w kasie klubu Stodoła. Bilety na koncert w Poznaniu do nabycia także w punktach CIM, Rock Long Luck, Carton Shop, Gazeta Cafe oraz w klubie Eskulap.

Polecane

Share This