Lombard w Stanach Zjednoczonych


2011.08.28

opublikował:

Lombard w Stanach Zjednoczonych

Po letniej trasie w Polsce zespół Lombard szykuje się na koncerty dla Polonii w USA i w Kanadzie. Zespół zagra na największym polskim Festiwalu w USA Taste of Polonia, który tradycyjnie odbywa się w Labor Day Weekend 2-5 września w Chicago. Festiwal organizowany od ponad 30 lat przez Copernicus Foudation założoną w 1971 roku, cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród naszych rodaków zza Oceanu. Na trzech scenach odbywają się koncerty polskich i amerykańskich zespołów, a Festiwal gromadzi przez 4 dni kilkadziesiąt tysięcy osób. Odwiedzający Plac przy Lawrence Street cieszą się polską kulturą, tradycją i kuchnią. Na Festiwalu rozbrzmiewa muzyka folkowa, blues, jazz, rock, dance, hip-hop, muzyka klasyczna. W tym roku oprócz Lombardu świętującego 30 rocznicę powstania, Polskę reprezentować będą Sztywny Pal Azji, Funky Polak i Orkiestra Paderewskiego. Po koncertach w Chicago zespół Lombard spotka się  jeszcze z Polonią w Wheeling, Dallas, Phoenix, San Francisco, Portland, Seattle, Vancouver i Victorii.

W tym roku nie mięliśmy żadnych problemów z uzyskaniem pozwolenia na pracę i wizy – mówi Grzegorz Stróżniak – od 30 lat lider zespołu Lombard – W Amabsadzie USA w Warszawie byliśmy wspaniale przyjęci i obsłużeni. Nie możemy się doczekać na spotkania z Polonią, z którą zawsze spędzamy wspaniale czas i dla której gra się szalone koncerty po kilka godzin, bo ciężko jest się nam rozstać.

Marta Cugier – od 1999 roku wokalistka zespołu Lombard, dodaje – 5 lat temu poznaliśmy cudownych Polaków w USA, którzy opowiadali nam niezwykłe historie swojego życia. Mam nadzieję, że i tym razem przy szklaneczce whisky poznamy kolejne barwne postaci z życia Polonii za oceanem. Mamy tam grono wspaniałych przyjaciół i już zapowiadają, że 30 urodziny Lombardu muszą być huczne.  

Z powodu premiery płyty Showtime, która odbędzie się pod koniec września, zespół musiał zrezygnować z koncertów dla Polonii na wschodnim wybrzeżu USA: New York, New Jersey, New Britain, Philadelphia, Washington, Clearwater, Fort Lauderdale. Koncerty zostały przeniesione na początek 2012 roku.

Polecane

Share This