Łona i Webber odbiorą Złotą Płytę (VIDEO)


2013.03.08

opublikował:

Łona i Webber odbiorą Złotą Płytę (VIDEO)

Wraz z końcem 2012 roku wydany ponad rok temu album Łony i Webbera „Cztery i pół” otrzymał status Złotej Płyty za sprzedaż 15000 egzemplarzy.16 marca muzycy odbiorą wyróżnienie w warszawskim klubie 1500 m2.

Zawarte na tej płycie nagrania dobitnie odzwierciedlają, że od debiutu minęło sporo czasu: Łona, komentując kąśliwie, acz subtelnie, rzeczywistość swojego pokolenia, prezentuje nową w polskim hiphopie jakość wykorzystywania języka polskiego; Webber, operując dźwiękiem w sposób przemyślany i oszczędny, tworzy unikalne kompozycje utrzymane w duchu hiphopowym, nie pozbawione jednak elementów nowoczesnej elektroniki. Płyta ukazała się nakładem labelu Dobrze Wiesz w dystrybucji Asfalt Records (EMI). Jest to pierwsza Złota Płyta dla tych artystów. Jej wręczeniem tego wieczoru zajmie się założyciel i szef wytwórnii Asfalt Records – Tytus.

{reklama-hh}

Koncert Łona & The Pimps, w ramach którego Łonie na scenie towarzyszą instrumentaliści wykonujący muzykę Webbera w całkowicie nowych aranżacjach, stanowi nie lada precedens na polskiej scenie. Brzmienie „żywych” instrumentów stanowi rzadko spotykane w polskim środowisku hiphopowym urozmaicenie, które przekłada się na żywiołową reakcję publiczności. W skład grupy The Pimps wchodzą: Jose Manuel Alban Juarez (perkusja), Michał Kowalski (instrumenty klawiszowe), Daniel Popiałkiewicz (gitara) i Maciej Kałka (bas).

O dobre samopoczucie muzyczne przed koncertem zadba Ment XXL z zespołu Rasmentalism, który w tym roku zadebiutuje legalnym wydawnictwem w Asfalt Records właśnie.

Polecane

Share This