Łona i Webber zagrają w Warszawie


2013.02.23

opublikował:

Łona i Webber zagrają w Warszawie

Łona i Webber to pochodzący ze Szczecina duet, w skład którego wchodzą raper Adam „Łona” Zieliński i producent Andrzej „Webber” Mikosz. W zeszłym roku minęło okrągłe dziesięć lat od wydania płyty „Koniec żartów” – oficjalnego debiutu, który ukazał się nakładem cenionej wytwórni Asfalt Records. Minęła dekada.

Wraz z końcem 2012 roku wydany ponad rok temu album Łony i Webbera „Cztery i pół” otrzymał status Złotej Płyty za sprzedaż 15000 egzemplarzy. Zawarte na tej płycie nagrania dobitnie odzwierciedlają, że od debiutu minęło sporo czasu: Łona, komentując kąśliwie, acz subtelnie, rzeczywistość swojego pokolenia, prezentuje nową w polskim hiphopie jakość wykorzystywania języka polskiego; Webber, operując dźwiękiem w sposób przemyślany i oszczędny, tworzy unikalne kompozycje utrzymane w duchu hiphopowym, nie pozbawione jednak elementów nowoczesnej elektroniki. Płyta ukazała się nakładem labelu Dobrze Wiesz w dystrybucji Asfalt Records (EMI). Jest to pierwsza Złota Płyta dla tych artystów. Jej wręczeniem tego wieczoru zajmie się założyciel i szef wytwórnii Asfalt Records – Tytus.

{reklama-hh}

Koncert Łona & The Pimps, w ramach którego Łonie na scenie towarzyszą instrumentaliści wykonujący muzykę Webbera w całkowicie nowych aranżacjach, stanowi nie lada precedens na polskiej scenie. Brzmienie „żywych” instrumentów stanowi rzadko spotykane w polskim środowisku hiphopowym urozmaicenie, które przekłada się na żywiołową reakcję publiczności. W skład grupy The Pimps wchodzą: Jose Manuel Alban Juarez (perkusja), Michał Kowalski (instrumenty klawiszowe), Daniel Popiałkiewicz (gitara) i Maciej Kałka (bas).

O dobre samopoczucie muzyczne przed koncertem zadba Ment XXL z zespołu Rasmentalism, który w tym roku zadebiutuje legalnym wydawnictwem w Asfalt Records właśnie.

ŁONA / WEBBER / THE PIMPS

16 marca 2013

1500m2, ul. Solec 18, Warszawa

Wejście od godz. 19. Koncert o godz. 21.

Polecane

Share This