Lord Of The Dance po raz kolejny odwiedzi Polskę


2010.08.09

opublikował:

Lord Of The Dance po raz kolejny odwiedzi Polskę

„Lord of the Dance” Michael’a Flatley’a ponownie odwiedzi Polskę w marcu 2011 roku! Najsłynniejsza grupa taneczna świata po raz kolejny zaprezentuje niezwykłe i spektakularne widowisko taneczno-muzyczne, opowiadające o najpopularniejszej irlandzkiej legendzie, prawdziwej miłości oraz odwiecznej walce dobra ze złem.

Tym razem artyści zaprezentują swoje show w Polsce znacznie szerszej publiczności niż do tej pory – mistrzowie wystąpią aż w ośmiu miastach i zaprezentują w sumie 12 występów.

„Lord of the Dance” wzbudził zachwyt i uznanie, podbijając jednocześnie serca polskiej publiczności już podczas swojego pierwszego występu w 2003 roku, który odbył się w Warszawie. Wspólne cechy obydwu kultur sprawiły, że polska widownia od pierwszego momentu pokochała styl w jakim tancerze zaprezentowali irlandzką tradycję, taniec, śpiew oraz muzykę.

Właśnie dlatego, wyjątkowo dla polskich fanów, z okazji nadchodzącej trasy Lord of the Dance 2011, już od września tego roku rusza specjalnie przygotowana polskojęzyczna strona poświęcona w całości „Lord of the Dance”. Fani znajdą na niej komplet informacji o tej niezwykłej formacji, zdjęcia, filmy, ciekawostki, a także specjalne podstrony dedykowane fanom z miast, w których od 17 do 28 marca 2011 wystąpią mistrzowie tańca irlandzkiego.

Miłośnicy i osoby chętne podziwiać w Polsce najsłynniejszych tancerzy z zielonej wyspy już powinni spieszyć do kas biletowych, bowiem wszystkie trasy „Lord of the Dance” zostają wyprzedane w błyskawicznym tempie!

W skład obsady „Lord of the Dance” wchodzą mistrzowie tańca irlandzkiego z całego świata, którzy zachwycają niezwykłymi umiejętnościami stepowania. Artyści podczas jednego przedstawienia wykonują ok. 151 tysięcy uderzeń butem! Publiczność zachwycają także oryginalnymi strojami i niebywale trudną choreografią opracowaną osobiście przez Michael’a Flatley’a. Najnowsza technologie, efekty specjalne i teatralne oświetlenie – wszystko po to, aby zabrać widza w zapierającą dech w piersiach magiczną podróż w świat celtyckich korzeni.

Dzieło Flatley’a to najbardziej chwalone i wzbudzające uznanie wśród światowej krytyki widowisko taneczne. Od swojej pierwszej premiery, która miała miejsce w Dublinie, bije rekordy popularności i stanowi jedno z najbardziej dochodowych przedstawień w historii rozrywki.

Perfekcyjni tancerze, spektakularna choreografia i fenomenalna muzyka Ronan’a Hardiman’a to budzące podziw zestawienie artystyczne.

Premiera „Lord of the Dance” odbyła się w 1996 roku w Dublinie. Artyści stali się jedną z najczęściej podróżujących grup tańca irlandzkiego w historii. Show wzbudzało dreszcze emocji wśród publiki w Europie, Stanach Zjednoczonych, Rosji od Kanady po Argentynę i wzdłuż wybrzeża Pacyfiku.

Podczas ceremonii wręczenia Oscarów widowisko oczarowało na całym świecie ponad 2,5 miliardową publiczność przed telewizorami. Innym razem widzów w paryskim Disneylandzie. Sukcesem zakończyło się także tournée po Afryce i Azji.

Postawa tancerzy irlandzkich jest bardzo charakterystyczna – wyprostowani i uśmiechnięci, w zawrotnym tempie perfekcyjnie wykonują skomplikowane sekwencje kroków, podskoków i wymachów. Tak trudna choreografia wymaga od nich wielkiego talentu i dbałości nawet o najdrobniejsze szczegóły.

 

Michael Flatley – twórca, producent i reżyser „Lord of the Dance”. Wybitny tancerz i choreograf irlandzkiego pochodzenia, który zapałał miłością do tradycyjnego tańca celtyckiego. Sławę przyniósł mu występ w musicalu „Riverdance”. W 1995 roku rozpoczął tworzenie swojego własnego show. Tworząc „Lord of the Dance”, taniec celtycki połączył z innymi stylami tańca oraz ultranowoczesnymi technikami. Wybitne dzieło usytułowało Flatley’a w czołówce najlepszych tancerzy światowego formatu. Lord Of The Dance było kulminacją jego marzeń, ambicji i niezachwianej pozycji. Ze swymi tancerzami występował na zaproszenie głów państw. W związku z zawodowymi dokonaniami otrzymał zaszczyty od Irish American Magazine, który okrzyknął go mianem „największego Amerykanina irlandzkiego pochodzenia XX wieku”, a Stowarzyszenie National Geographic nazwało Flatley’a „Żywym Skarbem”. Trafił do Księgi Rekordów Guinness’a jako: właściciel najszybszych nóg na świecie.

Począwszy od Dublina, Michael Flatley ze swym widowiskiem objechał cały świat bijąc rekordy popularności i tworząc historię, która wciąż jest wyzwaniem dla kolejnych twórców.

   

„Lord of the Dance” zaprezentowano w ponad 60 krajach, na 6 kontynentach. Spektakl obejrzało ponad 50 mln widzów. Sprzedano 10 mln płyt CD z muzyką i filmem. Widowisko zostało niewątpliwym rekordzistą finansowym wśród show tanecznych przynosząc jak dotąd, $ 500 000 000 wpływu.

Sekretem fenomenalnego sukcesu „Lord of the Dance” jest jego wszechstronność w dotarciu do każdego rodzaju widza, niezależnie od wieku, płci oraz różnic kulturowych. Umiejętności artystów „Lord of the Dance” przechodzą najśmielsze oczekiwania, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń na długi czas.

17, 18 marca 2011, godz. 19.30 WARSZAWA – Torwar

19 marca 2011, godz. 16.00, 20.00 GDYNIA – Hala Sportowo Widowiskowa

20 marca 2011, godz. 19.30  OLSZTYN – Hala Urania

21, 22 marca 2011, godz. 19.30 WROCŁAW – Hala Orbita

23 marca 2011, godz. 19.30   KATOWICE – Spodek

25, 26 marca 2011, godz. 19.30 POZNAŃ – Hala Arena

27 marca 2011, godz. 19.30   KALISZ – Hala Winiary

28 marca 2011, godz. 19.30  BYDGOSZCZ – Hala Łuczniczka

Więcej Informacji na www.aart.pl

Polecane

Share This