Lostbone przed Cavalera Conspiracy

Koncert odbędzie się 14 czerwca w warszawskiej Stodole.


2011.03.02

opublikował:

Lostbone przed Cavalera Conspiracy

Lostbone powstał pod koniec 2005 roku w Warszawie. Pełny skład ustabilizował się jednak dopiero na początku 2007. W tym samym roku ukazała się pierwsza EPka „Time To Rise”, z której dwa numery znalazły się również na kompilacji „Hardcore Attack 2007”. W styczniu 2008 zespół wydał pierwszy album zatytułowany po prostu „Lostbone”. W Polsce dystrybucję przejęło Spook Records, natomiast kilka miesięcy później album ukazał się w formie elektronicznej na całym świecie poprzez Defend Music/IODA. Utwór „Sick Of It” z debiutanckiej płyty został również wydany przez francuską wytwórnię United Winds Records na kompilacji „Moshing Attitude Part I”.


W połowie 2008 roku powstał obecny skład Lostbone: miejsce basisty objął Michał Kowalczyk, a za mikrofonem stanął Bartek „Barton” Szarek. Na przełomie sierpnia i września 2008 zespół zarejestrował 3 nowe utwory na split EP z zespołem Terrordome „Split It Out”. Dwa utwory ze „Split It Out” znalazły się również na kompilacji DIY „Blood Hardcore” oraz płycie Magazynu Gitarzysta.

W grudniu 2009 Lostbone zakończył prace nad drugim albumem – zatytułowanym „Severance”, którego premiera miała miejsce 13 lutego 2010 roku, nakładem niezależnej wytwórni Altart Music. Realizacją płyty zajął się Paweł Grabowski w Progresja Studio w Warszawie, a za miks i mastering odpowiedzialny jest Szymon Czech i jego Elephant Studio w Olsztynie. Na albumie znalazło się 12 utworów, ukazujących jeszcze mocniejsze i zarazem bardziej różnorodne oblicze muzyki Lostbone. Płyta spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno słuchaczy, jak i dziennikarzy. W marcu ‘10 zespół zagrał trasę liczącą 11 koncertów u boku Corruption i Carnal. 1 czerwca 2010 miała miejsce światowa premiera „Severance” w formie elektronicznej poprzez firmę Distrophonix!!!

„[…] Dwanaście świetnie brzmiących kompozycji od początku do końca miażdży, niszczy i masakruje. […] Ze wszystkich kawałków bije ogromna energia, ba, ta płyta wyrywa genitalia z korzeniami. Utwory są szybkie, konkretne i zwarte. Każdy z nich – choć nie wykraczają poza ramy gatunku – ma coś ciekawego do zaoferowania. (4/5)” – Metal Hammer nr 226 4/2010

„[…] Po ten longplay warto sięgnąć. […] Od początku do końca mamy do czynienia z brutalna jazdą – płyta trwa 30 minut, ale to wystarczy. I tak zostajemy zmiażdżeni. Jeśli ktoś lubi zespoły w rodzaju Heaven Shall Burn czy Hatebreed – powinien docenić Severance.” – Teraz Rock nr 4(86) kwiecień 2010

Lostbone zagrał również dziesiątki koncertów, dzieląc scenę między innymi z takimi zespołami jak Proletaryat, Frontside, Schizma, Corruption, Hedfirst, Totem, 1125, Testor, Carnal, KAT & Roman Kostrzewski, L’esprit du Clan (Francja), Beatallica (USA), Punishable Act (Niemcy), Insurrection Down (Brazylia), Vermin (Holandia) czy When We Fall (Szwecja).

LOSTBONE

Skład:

Przemek Łucyan: gitara

Bartek „Barton” Szarek: wokal

Janek Englisz: perkusja

Michal Kowalczyk – bas

INFO:

www.myspace.com/lostbone

www.youtube.com/lostboneband

Bilety na koncert w cenie 132 zł dostępne są w sprzedaży internetowej i w sklepach

Polecane