Lostbone supportem Coal Chamber!


2013.02.27

opublikował:

Lostbone supportem Coal Chamber!

Przed czerwcowym koncertem Coal Chamber, publiczność zgromadzoną w katowickim Mega Clubie rozgrzewać będzie zespół Lostbone! Ta polska formacja, to koncertowy żywioł czerpiący z najbardziej energetycznych odmian muzyki jak: thrash, death i hardcore.

 

Grupa powstała w 2005 roku i ma już na koncie trzy albumy, kilka mniejszych wydawnictw i niezliczone koncerty zarówno jako headliner, jak i u boku znanych nazw jak Cavalera Conspiracy czy Six Feet Under. Obecnie zespół promuje album „Ominous” wydany w Polsce oraz na świecie. „Ominous” został bardzo pozytywnie przyjęty zarówno wśród fanów jak i krytyków.

COAL CHAMBER

Lostbone

 

25.06.2013r., Katowice, Mega Club

godz. 20.00

otwarcie bram godz. 19.00

 

Ceny biletów:

100zł w przedsprzedaży / 120zł w dniu koncertu 

W ubiegłym roku, po 8 latach milczenia, zespół Coal Chamber wznowił działalność. Zbliżającą się trasą koncertową formacja świętuje powrót na muzyczną scenę. Podczas czerwcowego koncertu na pewno nie zabraknie oczekiwanych numerów jak `Loco` czy `Shock The Monkey`.

 

Coal Chamber powstał na początku 1994 roku w Los Angeles, jego założycielami byli Miguel Rascon oraz Dez Fafara. Dez odpowiedział na umieszczone w lokalnej gazecie ogłoszenie Miguel`a. Wkrótce do zespołu dołączyli perkusista Mike Cox oraz basistka Rayna Ross. Po niedługim czasie wydali płytę demo i ich bardzo znany kawałek o nazwie „Loco”. Wtedy właśnie zespołem zainteresował się Dino Cazares (gitarzysta Fear Factory i Brujeria) oraz producent Ross Robinson. W połowie 1994 r. przygotowany do podpisania był już kontrakt płytowy, niefortunnie jednak na drogę sławy wkroczyła żona Fafary, której nie podobało się, że mąż angażuje się z takim zapałem w zespół. CC zawiesiło działalność na okres pół roku. W końcu zespół podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Roadrunner.

Debiutancka płyta sprzedawała się znakomicie. Podobnie było z drugą płytą „Chamber Music”, która jest często uważana za najlepszy album grupy. Na krążku tym znalazł się m.in. utwór „Shock The Monkey”, z gościnnym udziałem Ozzy Osbourne`a. W maju 2002 roku miał premierę trzeci już album grupy „Dark Days”. W tym też roku doszło do dość poważnych zmian personalnych w zespole, odeszła basistka Rayna, a jej miejsce zajęła Nadja. W 2003 roku zespół zakończył swoją działalność, a Dez Fafara założył drupę DevilDriver, z którą nagrywa i koncertuje do dziś.

W drugiej płowie 2011 roku członkowie Coal Chamber wspomagani przez nową basitkę (Chela Harper) postanowili ponownie zewrzeć szeregi i powrócić do koncertowania.

Polecane

Share This