Lüger zagra w Krakowie


2012.03.16

opublikował:

Lüger zagra w Krakowie

Koncert zorganizowany jest w ramach programu Girando Por Salas i przy wsparciu INAEM (Narodowy Instytut Sztuk Scenicznych i Muzyki).

Organizatorzy:

Instituto Nacional de las Artes Escénicas y de la Música (INAEM)

Girando Por Salas

Instituto Cervantes Cracovia

Klub RE

Bilety: 10 zl (uczniowie IC w Krakowie), 20 zl (przedsprzedaż), 30 zl (w dniu koncertu)

Większość alternatywnych gitarowych zespołów z dumą deklaruje, że inspirowała ich scena garażowa z lat 60. i 70. Muzycy madryckiego kwintetu Lüger bez krzty obciachu przyznają natomiast, że w młodości byli regularnymi heavymetalowcami. Nie oznacza to, że Hiszpanie wciąż tkwią w muzyce, która inspirowała ich lata temu. Wręcz przeciwnie! Założony przez członków SteelWood, Jet Lag, Imposibles, Magic Bus, The Awesome J`Haybers i Tres Delicias hiszpański Luger postanowił dać ponieść się miłości do psychodelii i krautrocka ubarwiając go porywającymi i hipnotyzującymi rytmami. Lüger dziś potrafią zahipnotyzować krautrockową motoryką, uderzyć w twarz post-metalową ciężkością, oszołomić stoner-rockową gęstością, wreszcie otumanić kosmiczną psychodelią.

Grupa zadebiutowała zatytułowaną z genialną prostotą płytą „Lüger” (2010), by rok później zauroczyć słuchaczy znakomitym albumem „Concrete Light”. Zawierająca siedem utworów płyta została zarejestrowana w ekspresowym tempie, bo na przestrzeni jedynie trzech dni. Krytycy nie mieli wątpliwości, uznając drugą płytę Lüger za jedno z najciekawszych alternatywnych wydawnictw zeszłego roku i porównując utwory kwintetu do takich sław i legend, jak Can, Hawkwind, Amon Düül II, Kraftwerk, Oneida, Sun Araw, Dead Meadow, Wooden Shjips czy również Neurosis, ale też i jazzowego geniusza Ornette Colemana.

Tagi


Polecane

Share This